به گزارش پارس نیوز، 

گمانه‌زنی تازه روزنامه واشنگتن پست حاکی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به زودی «کریستن نیلسن»، وزیر امنیت داخلی این کشور را برکنار خواهد کرد.

نیلسن اوایل ماه دسامبر گذشته به این سمت منصوب شد ولی طی ۱۱ ماه گذشته رابطه او با دونالد ترامپ مدام رو به تیرگی رفته است. در مهمترین موضوع مورد اختلاف دو طرف، ی ترامپ معتقد است که وزیر فعلی امنیت داخلی آمریکا در تامین اولویت‌های او در قوانین مهاجرتی ناتوان بوده است.

دونالد ترامپ همچنین سفر هفته جاری خود به همراه نیلسن را که برای بازدید از نیروهای نظامی مستقر در مرز جنوب تگزاس برنامه‌ریزی شده بود را نیز لغو کرده است.

البته التهاب در روابط رئیس جمهوری آمریکا و وزیر امنیت داخلی این کشور مسبوق به سابقه است. پیشتر و در جریان صدور فرمان ی ترامپ مبنی بر جدا‌سازی فرزندان مهاجران غیرقانونی از والدینشان، اخباری مبنی از نگارش استعفانامه نیلسن منتشر شد ولی این استعفاء هیچ‌گاه تقدیم رئیس جمهوری نشد.

همچنین برخی اعضاء دولت ترامپ که منبع خبر غیررسمی روزنامه واشنگتن پست نیز بوده‌اند، تاکید کرده‌اند که ی ترامپ طی ماه‌های گذشته بارها از نیلسن در جمع سایر وزراء انتقاد کرده است.

در همین حال، گفته می‌شود، «جان کلی» رئیس کارکنان کاخ سفید و از حامیان نیلسن با تصمیم ی ترامپ مبنی بر برکناری وزیر فعلی امنیت داخلی مخالف است و در تلاش برای متقاعد کردن او برای حفظ نیلسن در سمت خود است.

دولت ترامپ از بدو آغاز به کار تاکنون مدام دستخوش جابجایی، استعفاء و برکناری بیش از ۵۰ نفر از مقامات آمریکایی بوده است. یک هفته پیش نیز «جف سشنز»، دادستان کل آمریکا به درخواست ی ترامپ از سمت خود استعفاء داد.