به گزارش پارس نیوز، 

تونی بلر، نخست وزیر پیشین انگلیس به مجلس عوام هشدار داد که در حال حاضر هیچ توافق خوبی موجود نیست.

روز نامه دیلی میل در گزارشی به نقل از بلر نوشت: هیچ یک از نمایندگان پارلمان به خاطر رای دادن به نفع دفاع از ملت انگلیس کرسی خود را از دست نخواهد داد.

این در حالی است که به تازگی یک منبع نزدیک به کابینه انگلیس اعلام کرد که ترزا می نخست وزیر این کشور روز سه شنبه از کابینه خواهد خواست که یا توافق بریگزیت مد نظر وی را تایید و حمایت کنند یا استعفا دهند.

بلر اعلام کرد: اکنون به زمان مهمی برای بریگزیت نزدیک می‌شویم. هر فردی تحت فشار شدید برای قبول توافق ارائه شده قرار گرفته است اما آنها باید مقاومت کنند. هیچ‌گونه "توافق منطقی و معقول" وجود ندارد. هرگونه گزینه‌ای در این باره بد است.

بلر افزود: باید نمایندگان پارلمان به این توافق رای مخالف دهند و آخرین حرف را به دست مردم بسپارند. من قول می‌دهم که هیچ کس کرسی خود را از دست ندهد.

وی اضافه کرد: تنها راه حفظ ایرلند شمالی در اتحادیه اروپا، ماندن در اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا و بازار واحد است، اما دولت چنین کاری را انجام نمی‌دهد. آنها در اواخر ماه دسامبر اعلام کردند که مساله ایرلند شمالی به عنوان بخشی از توافق خروج حل شده اما هنوز پاسخی برای مساله ایرلند پیدا نشده است.