به گزارش پارس نیوز، 

روزنامه واشنگتن پست با انتشار مقاله ای در این روزنامه نوشت که عربستان سعودی به جای پاسخ به سوالات درباره قتل جمال خاشقجی، در مورد این جنایت سکوت اختیار کرده است.

واشنگتن پست در مقاله خود در این خصوص نوشته است: دولت عربستان و شرکای آن در دولت دونالد ترامپ به جای پاسخگویی به سوالات، سکوت کرده اند. خبرهای مربوط به قتل خاشقجی نیز در صفحات اول روزنامه ها چاپ نمی‌ شود.

روزنامه مذکور همچنین با اشاره به اینکه «فایل های صوتی مرتبط با این جنایت در دست ترکیه است»، نوشت: این فایل ها با سازمان های امنیتی آمریکا به اشتراک گذاشته شده است.

در بخش دیگری از این مقاله با اشاره به سخنان رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر اینکه «خاشقجی کجاست؟ دستور (قتل) را چه کسی صادر کرد؟» آمده است: سعودی ها جواب این پرسش ها را می‌دانند و احتمالا ترامپ نیز از این موضوع آگاه است. کارشناسان عربستان سعودی معتقد هستند که انجام چنین عملیاتی بدون آگاهی محمد بن سلمان ولیعهد این کشور امکان پذیر نبوده است.

جمال خاشقجی روزنامه‌نگار اهل عربستان سعودی سردبیر سابق روزنامه الوطن و ستون‌نویس واشنگتن‌پست روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرد که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی از ترکیه رفته‌اند.

عربستان سعودی روز شنبه ۲۰ اکتبر جاری طی بیانیه‌ای کشته‌شدن خاشقجی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد.

دادستان کل عربستان سعودی مدعی شده که خاشقجی بعد از درگیری با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری فوت کرده و ۱۸ شهروند این کشور در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.