به گزارش پارس نیوز، 

سفیر سابق آمریکا در مکزیک در نامه سرگشاده‌ای برای روزنامه نیویورک تایمز به شرح آنچه که وی آشوب "شدید" در دولت ترامپ خوانده پرداخته است.

به نقل از پایگاه هیل، رابرتا جاکوبسن که در ماه مه گذشته دولت ترامپ را ترک کرده در این نامه سرگشاده نوشت از این که "از بی نظمی (در دولت ترامپ) فرار کرده خوشحال است".

او نوشته است: در آغاز کار هر دولتی وجود میزانی از آشوب عادی است اما در دولت ترامپ این آشوب شدید است.

جاکوبسن که 30 سال برای وزارت خارجه آمریکا کار کرده در نامه‌ای که در ابتدا برای استعفایش نوشته بود صحبتی از ترامپ نکرده بود.

جاکوبسن در این نامه منتشر شده در نیویورک تایمز به شرح مثالهایی پرداخت تا وجود شکاف را داخل دولت و حتی در ارتباط دولت با کشورهای دیگر نشان دهد. او گفته است "آشفتگی" که او شاهد آن بوده "زیبا نبود".

او نوشته است: عدم ارتباط میان وزارت خارجه و کاخ سفید به نظر عمدی می‌آید که موجب می‌شود سفرای ما در موقعیت‌های ناممکن قرار بگیرند وهم‌پیمانان ما در سراسر جهان خشمگین، منزجر و حیرت زده شوند.

او از ترامپ به خاطر عدم هشدار به وی در خصوص برنامه‌اش برای خارج شدن از معاهده تجارت آزاد آمریکای شمالی نفتا و انتصاب تنها حدود 24 سفر در جهان از جمله "در برخی کشورهای دارای اهمیت حیاتی" انتقاد کرده است.

جاکوبسن تصریح کرده است: به تاثیر توافق تجاری جدید ترامپ با کانادا و مکزیک "تردید" دارد و معتقد است که دولت ترامپ در حال از بین بردن اعتماد موجود میان مکزیک و آمریکا است.