به گزارش پارس نیوز، 

«مهدی حسن» در گفت‌وگو با برنامه «یمن، مبارزه و مقابله» شبکه رادیوئی عربی آفریقائی گفت: عربستان و امارات تحت فشارهای سازمان‌های بین المللی و مجامع دولتی هستند، حتی اتحادیه اروپا نیز جنایت الحدیده را محکوم نموده و مسئولیت آنرا متوجه ائتلاف سعودی دانسته است در حالی که ائتلاف مزبور با حمایت آمریکا و انگلیس در تلاش بود که مسئولیت‌ها را متوجه انصارالله سازد.

وی افزود: عربستان به منظور فشار بر جبهه داخلی یمن، دست به کشتار غیر نظامیان می زند که یادآور جنایت های صدام در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی ایران و نیز جنایت های رژیم اسرائیل در تجاوزگری هایش علیه فلسطینیان است. کشورهای متجاوز غیر نظامیان یمنی را نشانه گرفته اند تا فضایی از یأس و شکست و ناامیدی نسبت به انصار الله و ارتش یمن به وجود آورند، اما آنها در اشتباه هستند؛ جبهه داخلی منسجم تر و هشیارتر و آگاه تر و مصمم تر از قبل در مقابل این دژخیم متجاوز شده است.

مهدی حسن از سویی در مورد موضع اخیر امارات اظهار داشت: امارات سبک متفاوتی در شیوه تجاوزگری اتخاذ کرده و این روش ضمن نقشی است که امریکا برایش در نظر گرفته است.

وی در ادامه توضیحات گفت که خواست آمریکا برای امارات نقشی موازی با عربستان است، اما چیزی که ریاض می خواهد این است که امارات تحت فرمان او بوده و یمن نیز یکی از مناطق تحت سیطره اش باشد، در حالیکه امارات در این مورد بر سر اعمال نفوذ استراتژیک در یمن در حال رقابت با عربستان است.