استان سرسبز و زیبای گلستان در شمال شرقی کشور ایران و در کنار آبهای دریای خزر واقع شده است . حیف است ایرانی باشید و از این استان سرسبز و زیبا دیدن نکرده باشید زیرا این سرزمین تکه ای از بهشت است که همه جاذبه های دیدنی ، تاریخی ، تفریحی و ... را یکجا دارد . شرق این استان دارای آب و هوایی نسبتا خشک و دشت‌ های پهناور با پوشش گیاهی تنک تر است  و غرب آن همجوار با دریای خزر است و از اینرو دارای هوایی مرطوب‌ ، خنک‌، و البته پوشش گیاهی انبوه‌ است . با فرا رسیدن ماه مهر بهتر است قدم به جاده بگذارید و از همه زیبایهایی که در این استان جمع شده ، دیدن کنید . در ادامه این مطلب قصد داریم تا شما را با برخی از جاذبه های دیدنی در این استان آشنا کنیم . پس تا انتها همراهمان باشید :

پارک جنگلی النگدره ، گرگان

به گزارش سایت تور لحظه آخری سفر باتو ، در ابتدا به سراغ یکی از زیباترین پارک های جنگلی ایران می رویم که بی شک با تماشای مناظر آن در هر فصلی از سال به وجد خواهید آمد . پارک جنگلی النگدره در اطراف شهر گرگان قرار دارد و به یکی از جاذبه های این شهر تبدیل شده است . این منطقه در فاصله کوتاهی از مرکز شهر گرگان قرار دارد ، و دسترسی به آن بسیار آسان خواهد بود . پارک جنگلی النگدره دارای امکانات رفاهی متنوعی است و برای پیک نیک یک روزه مکان ایده آلی خواهد بود  .  بهترین زمان برای گشت و گذار و تفریح در آن اواسط فصل بهار و اوایل فصل پائیز است و در این زمان هوا بقدری مطبوع و دوست داشتنی است که حاضر به ترک این طبیعت نخواهید بود .

جنگل و آبشار کبودوال ، علی آباد کتول

جنگل و آبشار زیبای کبودوال یکی دیگر از تفرجگاهی مشهور در استان گلستان است که در فاصله ده کیلومتری از شهرستان علی ‌آبادکتول و در میان ارتفاعات کوه هارون واقع شده است . این منطقه مکان ایده آلی برای گشت و گذار و پیک ‌نیک است و آب و هوای لطیف آن آرامش را مهمان قلبتان می کند . علی ‌آباد کتول یکی از زیباترین و خوش آب و هوا ترین شهرستان ‌های این استان است و بهتر است بهگونه ای برنامه ریزی کنید تا یکی دو روز را مهمان این طبیعت شگفت انگیز باشید .  همچنین علاوه ‌بر پیک‌نیک ، میتوانید ساعت ها در مسیر پیاده‌روی داخل جنگل راه بروید و از مناظر باشکوه اطراف لذت ببرید . جالب است بدانید این آبشار تنها آبشار خزه ‌ای در ایران است و آب آن بسیار زلال و پاکیزه‌ است . در امتداد مسیر پیاده ‌روی ، راه رفته رفته باریک‌ تر و البته زیباتر می شود و در ادامه به پلکانی می رسید که از فراز آن شاهد تماشای مناظر آبشار خواهید بود و در نهایت به آبشار خواهید رسید . طی کردن همه این مسیر  حدودا چهل و پنج  دقیقه زمان می‌برد که با توجه به زیبایی های راه این فاصله چندان به چشم نمی آید .   تور تایلند را از ما بخواهید.

جنگل نوچمن ، روستای نوچمن

روستای زیبای نوچمن دارای طبیعتی سرسبز و شگفت انگیز است که در غرب استان گلستان قرار دارد . با رسیدن به این روستا ، دشت های همواری را می بینید که با علف های سبز پوشیده شده اند و در کنار آن منظره خانه های روستایی ، گله ‌های گوسفند نیز بسیار تماشایی است . این منطقه بکر و دست نخورده یکی از تفرجگاههای استان گلستان است که سکوت و آرامش حکمفرما در آن گردشگران را شیفته می کند . پیشنهاد می کنیم بعد از چند ساعت استراحت در جنگل ، به روستای نوچمن بروید و از نزدیک با روستائیان آشنا شده و برخی غذاهای محلی شان را امتحان کنید .

جنگل ناهارخوران، گرگان

فکر می کنیم جنگل سرسبز و زیبای ناهارخوران بقدری مشهور است که دیگر نیازی به تعریف ندارد . اگر ساکن یا مسافر شهر گرگان هستید و تمایل دارید به تفرجگاهی بروید که هم به شهر نزدیک باشد و هم خلوت و آرام باشد ، این منطقه مکان ایده آلی خواهد بود . جنگل در جنوب شهر گرگان و در امتداد بلوار ناهارخوران واقع شده و روستای زیارت ، نیز در نزدیکی آن قرار دارد . در این حوالی ، تعداد زیادی هتل و اقامتگاه وجود دارد که مکان ایده الی برای گذران تعطیلات اند و مناظری رو به جنگل های پوشیده از مه دارند . در نزدیکی روستای زیارت ، رودخانه ‌ای خروشان را می بینید که برای پیک نیک مکان ایده آلی است . همچنین جاده روستای زیارت بسیار آرام ، دنج و بکر است و گشت و گذار در آن رویایی و خاطره انگیز خواهد بود .  تور ترکیه را ارزان بخرید.

جنگل و روستای زیبای قرق

این منطقه زیبا تکه ای از بهشت است و با حیات وحشی شگفت انگیز و طبیعتی بکر ، یکی از دیدنی ترین تفرجگاههای این استان است .  پارک جنگلی قرق در نزدیکی شهر گرگان قرار دارد و به شما امکان  تماشای طبیعتی خیره کننده را می دهد . حین گشت و گذار در این منطقه گونه های نادری از حیوانات وحشی را می بینید که گوزن قرمز یکی از آنهاست . برای رسیدن به این منطقه می بایستوارد  جاده گرگان به مشهد شوید و پس از بیست و سه کیلومتر به این پارک جنگلی خواهید رسید .