باغ گیاه شناسی باتومی گرجستان

باغ گیاه شناسی باتومی یکی از دیدنی ترین جاذبه های این شهر است و سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد . کشت و گذار در این باغ رویایی ، هم آموزنده و هم جذاب و سرگرم کننده خواهد بود . بنابراین پیشنهاد می کنیم حین اقامت در این شهر ، بازدید از آن را در الویت برنامه های خود قرار دهید .  باغ گیاه شناسی در فاصله ده کیلومتری از شمال بندر باتومی قرار دارد و با بیش از یکصد هکتار وسعت ، زیستگاه گونه های متنوعی از گیاهان سراسر دنیاست . این مجموعه توس گیاه شناس روس ، آندری نیکلاویچ کراسنوف ، و به کمک دو باغبان زبده گرجی ، در سال ۱۸۸۰ میلادی طراحی و ساخته شد و کار خود را از سال ۱۹۱۲ میلادی آغاز نمود و اکنون با بیش از یک قرن قدمت شبیه تکه ای از بهشت است .  در این باغ پنج هزار گونه‌ از گیاهان سراسر دنیا جمع آوری و نگهداری شده و بیش از هزار و دویست گونه‌ آن را رزهای زیبا تشکیل داده اند .  حین گشت و گذار در این باغ از گونه های غرب آسیا ، زلاند نو ، آمریکای جنوبی ، هیمالیا ، مکزیک ، استرالیا ، مدیترانه ای و منطقه قفقاز دیدن می کنید و بازدید از پارک ساحلی و باغ رز نیز از بخش های دیدنی و بسیار زیبای آن است . در کشور گرجستان چهارده منطقه طبیعی و حفاظت شده وجود دارد که همگی دارای جاذبه های منحصر بفردی است .

 آکواریوم باتومی

بعد از تماشای باغ گیاه شناسی باتومی   در تور گرجستان ، بهتر است یکی از دیدنی ترین آکواریوم های دنیا را در برنامه های خود بگنجانید .  آکواریوم باتومی مجموعه جذاب و سرگرم کننده است که شما را با دنیای شگفت انگیز اعماق آبها آشنا می کند . ساختمان این مجموعه دارای طراحی بسیار زیباست و تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود .  داخل این آکواریوم از بخش جداگانه تشکیل شده که هر یک نمایی شبیه به سنگی بزرگ دارند . و در هر یک گونه های مختلفی از جانوران مناطق مختلف را خواهید دید .  این آبزیان اغلب از آبهای دریای اژه ، دریای سرخ ، دریای سیاه و اقیانوس هند جمع آوری شده اند .

 دلفیناریوم باتومی

به گزارش سفر باتو ، دلفیناریوم باتومی برنامه های جذاب و سرگرم کننده ای را برای گردشگران به نمایش می گذارد که تماشای آن به خصوص برای کودکان جذاب خواهد بود . این مجموعه گنجایش هفتصد نفر را دارد و معمولا سی اجرای مختلف را از دلفین های باهوش و دوست داشتنی شاهد خواهید بود .

 پارک آبی باتومی

اگر حین اقامت در این شهر به دنبال برنامه ای مهیج و مفرح هستید ، بهتر است به پارک آبی باتومی بروید ، و روزی سراسر شاد را برای خود رقم بزنید . این مجموعه در سه کیلومتری از مرکز شهر واقع شده  و دارای امکانات متنوعی همچون سرسره های آبی و استخر های آب به عمق های متفاوت است . و همه بازیهای این مجموعه طبق استانداردهای بین المللی طراحی و ساخته شده اند . 

مرکز غواصی باتومی

مرکز غواصی باتومی مجموعه ای پر طرفدار است که با ارائه آموزش های اولیه در زمانی کوتاه ، گردشگران را آماده غواصی در اعماق آبهای دریای سیاه می کند . و حتی اگر قادر به شنا کردن هم نباشید ، می توانید با گذراندن دوره ای کوتاه به اعماق آب رفته و از دنیای شگفت انگیز زیر آب دیدن کنید . با تور استانبول سفر کنید.

تور های رفتینگ

در اطراف شهر باتومی رودخانه های خروشانی وجود دارد که مکان ایده آلی برای برگزاری تورهای مهیج رفتینگ اند . تورهای رفتینگ گردشگران را به یکی از رودخانه های اطراف شهر باتومی می برند که اغلب در فاصله بیست کیلومتری از شهر قرار دارند و پس از آن ، گردشگران با سوار شدن بر روی قایق های پارویی از میان طبیعت زیبای اطراف شهر عبور نموده و نهایت هیجان و سرعت را تجربه می کنند .

 

دریاچه نوریگلی (Nurigeli lake)

دریاچه زیبای نوریگلی یکی از جاذبه های شهر باتومی است که گشت و گذار و قدم زدن در امتداد آن رویایی و خاطره انگیز خواهد بود . این دریاچه در محدوده شهر و در فاصله یکصد و سی متری از دریای سیاه قرار دارد و دسترسی به آن بسیار آسان خواهد بود .

 دریاچه نوریگلی پنج و نیم هکتار وسعت دارد و اطراف آن را فضای سبزی به وسعت سیزده 13 هکتار در بر گرفته است . عمق دریاچه هشت متر است و توسط آبهای زیر زمینی تغذیه می شود . در اطراف آن جاذبه های تفریحی متنوعی همچون محوطه بازی کودکان ، باغ وحش ، پیست دوچرخه سواری و... به چشم می خورد . تور آنتالیا را از دست ندهید.

بلوار باتومی

تمام تفریحات این شهر در امتداد بلوار باتومی جمع شده و این منطقه معمولا در تمام ساعات روز مملو از گردشگر و مردم شهر است که به دنبال تفریح و سرگرمی راهی این منطقه شده اند . بلوار باتومی یک و نیم کیلومتر طول دارد و در امتداد ساحل کشیده شده است . این بلوار مکانی ایده الی برای پیاده‌روی ، و صرف غذاست و کافه ها و رستوران های متنوع آن همیشه مملو از گردشگر است .