همانطور که خودمان نیز شاهد از بین رفتن و خشک شدن بسیاری از رودها و دریاچه‌ها در طی سالهای اخیر بوده‌ایم غمنگیز تر از آن این است که ورود روز افزون  فاضلاب‌ها و آبهای آلوده خانگی، صنعتی، زمینهای کشاورزی و .... به آبهای رودخانه‌ها و بستر‌های آبهای زیر زمینی اندک آب باقیمانده نیز با مواد میکرو ارگانیک و غیر ارگانیک در حال آلوده شدن است، موادی مانند نیترات که خود عاملی در جهت افزایش احتمال سرطان است، همچنین آمار روز افزون بیمارهای گوارشی، کلیوی و ... طبق نظر پزشکان ریشه در ناخالصی‌هایی مضر موجود در آب شرب ما دارد.

     این موارد دیگر بر کسی پوشیده نیست و افرادی که به فکر سلامت خود و عزیزانشان هستند سعی به یافتن راه حلی مناسب دارند. در میان راه حل های انتخابی در بین مردم 2 راه بیشتر به چشم میخورد: 1- استفاده از آبهای معدنی 2- استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی.

کدامیک ؟ دستگاه تصفیه آب یا بطری آب معدنی ؟

     طبق نظریه پزشکان به طور متوسط بدن انسان در طی روز بین 3 تا 4 لیتر آب نیاز دارد که باید حتما تامین شود، حال بیاییم با فرض عدد کمتر یعنی 3 لیتر که معادل 2 بطری آب معدنی بزرگ (هر کدام 1.5 لیتر که ما قیمت آن را  1200 تومن در نظر میگیریم) می شود، هزینه آب معدنی را برای یک خانواده 4 نفره در طول یکسال به صورت سر انگشتی حساب کنیم:

 3504000= (365 روز سال)*(1200 قیمت هر بطری به تومن)*(2 تعداد بطری لازم برای هر نفر در روز)*(4 نفر)

     یعنی 1 خانوار سالم 4 نفره در طی سال مبلغ سه میلیون و پانصد هزار تومن هزینه خرید و مصرف اب معدنی می‌کند و این امر نیاز به راه حل جایگزین را میطلبد.

     راه حل دیگری که افراد آگاه در این عرصه انتخاب می‌کنند استفاده از دستگاه‌های تصفیه آب خانگی با روش اسمز معکوس است. در این روش دستگاهی در خانه نصب می‌گردد که به طور معمول شامل 5 تا 6 فیلتر با کارایی‌های متفاوت است و اسم این دستگاه و روش کار آن به دلیل فیلتر چهارم با نام ممبران است، این فیلتر که از غشایی بسیار متراکم ساخته شده است فقط اجازه عبور ذرات کوچکتر از 0.0001 میکرون را میدهد، به عبارتی در سطح مولوکولی می‌تواند ذرات را تصفیه کند و به ملوکولهای کوچک اب اجازه عبور می‌دهد ملوکول‌های بزرگتری مانند نیترات در پشت ان باقی می‌مانند و از مجرای خروجی پسماند دستگاه وارد فاضلاب میشود و آب تصفیه شده را از خروجی دیگر و از طریق شیر مخصوص دستگاه در اختیار اعضای خانوار قرار می‌دهد.

زمانی که قیمت این دستگاه‌ها را در بازار نگاه کنیم در خواهیم یافت که قیمت این دستگاه ها در حدود یک سوم تا یک پنجم هزینه خرید یکسال آب معدنی در یک خانواده 4 نفره است که این هزینه هر سال تکرار و حتی افزایش خواهد داشت در حالی دستگاه تصفیه آب سالیان سال می تواند خدماتارائه کند و فقط با مبلغ بسیار ناچیز هر 6 ماه و یکسال یکبار باید تعویض فیلتر گردد. به طور کل می‌توان این 2 روش را در جدول زیر مقایسه نمود.

photo_2018-03-18_14-59-08

 

یادمان باشد:

در بازار شرکتهای غیر رسمی و برخی سودجویان ممکن است دستگاهی به نام دستگاه فیلتراسیون را به جای دستگاه تصفیه آب اسمز معکوس به با قیمت بسیار پایین به فروش برسانند در حالی که این دو کاملا متفاوت هستند، همانطور که در بالا گفتیم تصفیه اصلی در اسمز معکوس توسط فیلتر چهارم ان انجام می‌شود و 3 فیلتر قبلی آن فیلترهای پیش تصفیه هستند که ذرات بزرگتر از 5 میکرون و 1 میکرون (شامل زنگال داخل آب، گل و لای و ..) ، کلر را به ترتیب از آب جدا کرده و اب را آمده برای ورود به مرحله 4 می‌کنند که تصفیه آب اصلی در آنجا صورت می‌گیرد و پس از آن عبور آب از چند فیلتر دیگر آبی با کیفیت را تضمین میکند (این عمل به دلیل بافت بسیار کوچک غشا نیاز به فشار پمپ دارد که در دستگاه های اسمز معکوس تعبیه شده است، این در حالی است که سیستم فیلتراسیون شامل فیلتر های اول است و دیگر خبری از فیلتر ممبران در آنها نیست، به همین دلیل این دستگاه های فیلتراسیون پمپ نداشته و فقط با فشار اب شهری کار میکنند و فقط ابی پیش تصفیه شده را در اختیار مصرف ککندگان باقی می‌گذارند.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را از کجا تهیه کنیم؟   

 همانطور که متوجه شدید اصل سیستم تصفیه آب خانگی به صورت اسمز معکوس توسط چندین فیلتر مختلف با قابلیاتهای متفاوت و در مدار آبی مخصوص کار می‌کنند که این فیلتر ها باید طبق زمانبندی دقیق و توسط متخصصین این عرصه تعویض شوند که این امر خدمات پس از فروش در دستگاه‌های تصفیه اب را از اهمیت ویژه برخودار می‌کند زیرا در عرصه ارائه این خدمات معدود شرکت های می‌توان یافت که با تیم فنی مجرب، سیستم های زمانبندی دقیق و تامین قطعات با کیفیت و اصل ارائه خدمات نمایند از این بین به جرات می‌توان نام شرکت تصفیه آب ایلیا گستر را در بالاترین حد دانست چراکه این شرکت که فعالیتش را در این عرصه از سال 84 شروع کرده است با ارائه محصولات با کیفیت و همچنین ارائه خدمات پس از فروش تخصصی و سیستماتیک توانسته رضایت حداکثری مشتریان تصفیه آب را داشته باشد . به طور قطع معرفی تصفیه آب ایلیا گستر توسط مشتریان ،کیفیت بالا، استفاده از تیم متخصص و ارائه زمانبندی شده خدمات پس از فروش می‌باشد .همچنین پس تحقیق کوچک درخواهید یافت که وب سایت این شر کت به آدرس  https://www.xinode.orgپر بازدیدترین سایت محصولات تصفیه آب بوده است که  میتوان با مراجعه به آن تمامی محصولات را مشاهده و از تخفیف های ویژه منظور شده در آن بهره مند شد از دیگر نقاط مثبت این سایت می‌توان به وجود انواع مارکها و برندهای دستگاه تصفیه آب بوده که باعث برآورده شدن خواسته ی تمامی مشتریان میشود اشاره کرد و ارائه مشاوره تخصصی توسط کارشناسان این مجموعه به مشتریان میتوانند بهترین راهنما برای خریداران باشد.

تلفن دفتر ایلیا گستر (ویژه) : 02133121212

photo_2018-03-18_14-59-15

 https://www.xinode.org