شهید مدافع حرم تازه شناسایی شده قزوینی شناسایی شد. شهید مدافع حرم تازه شناسایی شده کریمی از طریق آزمایش«دی ان ای» شناسایی شد. شهید مدافع حرم تازه شناسایی شده در منطقه خان طومان سوریه آسمانی شد.


 سرهنگ غلامرضا مهرعلیا با اشاره به شناسایی پیکر پاک شهید مدافع حرم، شهید مرتضی کریمی بیان کرد: پیکر مطهر شهید مدافع حرم مرتضی کریمی از طریق آزمایش«دی ان ای» شناسایی شد.

بنا بر اعلام روابط عمومی سپاه صاحب‌الأمر(عج)، وی گفت: شهید مرتضی کریمی، جانشین گردان امام حسن (ع) تهران، متولد ۲۵ دی ۱۳۶۰ در شهرستان سال استان قزوین است که در تاریخ ۲۱ دی، سال ۱۳۹۴ در منطقه خان طومان سوریه آسمانی شد. گفتنی است که شهید مرتضی کریمی، از جانبازان فتنه ۸۸ نیز بود.

فرمانده سپاه امام حسین (ع) شهرستان بوئین‌زهرا با اعلام اینکه خانواده این شهید بزرگوار در شهرستان شال ساکن هستند و پیکر پاک وی به شهر شال بازمی‌گردد، افزود: پیش‌بینی می‌شود که روز پنج‌شنبه پیکر پاک این شهید گران‌قدر به استان قزوین بازگردد اما به دلیل شرایط کرونایی نمی‌توان به یقین در خصوص مراسم ویژه استقبال از این شهید گران‌قدر سخن گفت، لذا اطلاعات تکمیلی و برنامه‌ها و مراسم خاص استقبال، تشییع و تدفین شهید کریمی اعلام خواهد شد.