به گزارش پارس ، اگر شما هم عاشق اتومبیل های کلاسیک آن هم از نوع لوکس و گرانقیمتش باشید، بهتر است این خبر را بدانید که حالا دیگر بدون هزینه کردن حتی یک ریال می توانید از نزدیک به بازدید از نمایشگاه اتومبیل های کلاسیک در ایتالیا و ژاپن بنشینید.

روزگاری بود که عاشقان اتومبیل در سراسر دنیا برای بازدید از نمایشگاه اتومبیل های گرانقیمت قدیمی، بار سفر می بستند و با هزینه زیاد راهی کشورهایی چون آلمان، انگلستان، ایتالیا و ژاپن می شدند تا مدل های مورد علاقه شان را از نزدیک ببینند.

این روزها تکنولوژی نوین هزینه های زیادی را برای عاشقان اتومبیل حذف کرده و با کمک دوربین هایی که گوگل در نمایشگاه های مختلف اتومبیل در سراسر دنیا کار گذاشته، می توانید به صورت مستقیم فراری ها، لامبورگینی ها، بنزها و بی ام دبلیوها و حتی مزداهای قدیمی را از نزدیک ببینید.

سرویس خدمات گوگل استریت ویو، معمولا خیابان ها، مکان های دیدنی و موزه های آثار باستانی را برای مشاهده مستقیم تحت پوشش قرار می داد، اما این بار به سراغ کارخانه های بزرگ تولید و طراحی اتومبیل و حتی نمایشگاه های بزرگ بین المللی رفته و به جای ما حتی پشت ماشین هم می نشیند و از فرمان، دنده، گاز، کلاچ و از چراغ ها و روکش ماشین عکسبرداری می کند تا با خیال راحت در خانه و محل کارتان به تماشای آنها بنشینید.

مانند سایر علاقه مندان به اتومبیل زمانی که شنیدیم کارخانه مزدا از گوگل دعوت کرده تا سرویس خدمات گوگل استریت ویو را در نمایشگاه و موزه اتومبیل هایش در هیروشیما قرار دهد و جزئیات بیشتری از این اتومبیل های قدیمی را به دنیا نمایش دهد، همه شگفت زده شدیم.

تا به حال خدمات زیادی با این وسیله به کل دنیا ارائه شده بود، ما کهکشان ها را از راه دور به صورت آنلاین می دیدیم، تصاویر پانورامای تمام آثار باستانی دنیا را در صفحه مانیتور کامپیوترمان می دیدیم و از خیابان های شلوغ نیویورک و بمبئی تا خیابان های خلوت و آرام پاریس و رم، همه را درحالی تماشا می کردیم که پشت میزمان سر کار یا در خانه نشسته بودیم. اما هیچ کدام نمی تواند هیجان تماشای موزه لامبورگینی را برای عاشقان ماشین داشته باشد.

در این موزه که در ایتالیا قرار دارد، ۲۷لامبورگینی شامل سه ماشین مسابقه فرمول یک، تعداد کمی از طراحی های قدیمی و بسیاری از مدل ها و موتورهای طراحی شده قرار دارند و از همه مهم تر مدل سدان استوک هم در این میانه چشم نواز است. آنهایی که عاشق مدل های کلاسیک و قدیمی و البته تاریخچه لامبورگینی هستند، از دیدن انواع و اقسام مدل های عجیب و غریب اتومبیل در موزه لامبورگینی به هیجان می آیند.

این مدل ها شامل P۱۴۰، مدل دیابلو P۱۳۲ که بسیاری شبیه به سیذتا مورودر است و نمونه عجیب و غریبی از مدل فردیناند پیچ است که مدت کوتاهی قبل از پیوستن کارخانه لامبورگینی به گروه شرکت های فولکس واگن ساخته شده است.

موزه دیجیتالی لامبورگینی یک ترفند تازه را نیز به نمایش گذاشته که موزه مزدا در هیروشیمای ژاپن این امکان را ندارد. فقط کافی است با دوربین گوگل به ماشینی نزدیک شوید، با نزدیک شدن به اتومبیل، در ماشین برایتان باز می شود و دوربین به جای شما سرش را داخل می برد و کل محیط داخلی ماشین را برایتان نمایش می دهد، این تازه اول کار است، اگر بخواهید دوربین به جای شما روی صندلی نشسته و نمای نزدیکی از فرمان، داشبورد و حتی آینه می دهد و با نگاه به آینه می توانید عقب ماشین را نیز ببینید.

این امکان گوگل البته هنوز فقط برای تعداد خاصی از لامبورگینی ها وجود دارد، اما همین ابداع باعث شده که بسیاری از کارخانه های سرشناس تولید اتومبیل نیز از گوگل بخواهند چنین امکانی را برای موزه شان در نظر بگیرد. اگر بخواهید در اینترنت به بازدید از این موزه بروید کافی است کلمه Museo Lamborghini را در سایت google map جست وجو کنید.

منبع/همشهری اقتصادی