رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران خبر داد:

 • لینک کوتاه
 • کد خبر: 77814

  تامین نشدن نهاده‌های دامی دلیل افزایش قیمت تخم مرغ در بازار بود که براساس تصمیم‌گیری‌های انجام شده با افزایش عرضه امیدواریم در آینده شاهد کاهش قیمت این کالا باشیم.

  به گزارش پارس ، یدالله صادقی، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت وگو با ایسنا، درباره افزایش قیمت تخم مرغ در بازار گفت: افزایش قیمت تخم مرغ در بازار به دلیل توقف کشتی های حامل نهاده های دامی در بندر امام بوده است.

  وی ادامه داد: در حال حاضر با تصمیماتی که دولت گرفته است و با هماهنگی های انجام شده با اتحادیه تولیدکنندگان تخم مرغ، با افزایش عرضه روند افزایش قیمت این کالا معکوس می شود.

  صادقی با بیان این که در حال حاضر در فروشگاه های زنجیره ای و سازمان میادین اتحادیه تخم مرغ را با قیمت مصوب عرضه می کند، گفت: در حال حاضر قیمت مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ ۳۷۰۰ تومان است و قیمت هر شانه آن اگر در حدود دو کیلو باشد ۷۴۰۰ تومان می شود.

  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر این که قیمت تخم مرغ های مارک دار و شناسنامه دار از قیمت مصوب در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومان بیشتر است، بیان کرد: نمی توان گفت دقیقا از چه زمان قیمت تخم مرغ در بازار رو به کاهش خواهد رفت ولی با شروع به افزایش عرضه این کالا امیدوار به کاهش قیمت ها هستیم.

  وی گفت: از آنجایی که دولت توزیع نهاد ه ها را با قیمت قبلی انجام می دهد طبیعتا به زودی شاهد آثار آن در بازار خواهیم بود.

  صادقی در ادامه درباره برگزاری نمایشگاه های پاییزه گفت: نمایشگاه های پاییزه از دوازدهم شهریور ماه به مدت ۱۰ روز برپا می شود و عمده کالاهایی که در این نمایشگاه ها عرضه می شوند عبارت است از لوازم التحریر، کیف و کفش و پوشاک.

  رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پاسخ به این سوال که آیا کالاهای اساسی نیز دراین نمایشگاه ها عرضه می شوند اظهار کرد: محور عرضه کالا در نمایشگاه های پاییزه سه قلم کالای فوق است. کالاهای اساسی با مفهومی که در ماه رمضان و نوروز عرضه می شوند در نمایشگاه پاییزه وجود ندارد.

  وی ادامه داد: کالاهای اساسی که در نمایشگاه های پاییزه عرضه می شود با قیمت های آن ها در نمایشگاه های طرح ضیافت و بهاره متفاوت است زیرا این کالاها سهمیه عرضه در نمایشگاه های پاییزه را ندارند.

  صادقی در پایان گفت: با استفاده از ظرفیت های بازار، کالاهای اساسی نه به صورت گسترده در نمایشگاه پاییزه توزیع می شوند.

  استفاده از ظرفیت افزایش قیمت تصمیم گیری های سازمان صنعت معدن و تجارت استان فروشگاه های زنجیره ای کالاهای اساسی کاهش قیمت ها کشتی ماه رمضان نوروز
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها