به گزارش پارس ، جعفر قادری در گفت وگو با فارس، درباره زمزمه های مبنی بر انتقاد نمایندگان مجلس از عملکرد وزارت راه و شهرسازی پس از ادغام و تلاش برای جدا سازی بخش « حمل و نقل» از بخش « مسکن» و بازگشت به وزارتخانه های مسکن و شهرسازی و راه و ترابری، اظهار داشت: این بحث به تازگی در مجلس شورای اسلامی مطرح شده ولی هنوز به عنوان « طرح» چیزی عنوان نشده است.

وی ادامه داد: ولی اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی از روند ادغام وزارت راه و مسکن رضایت ندارند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه با این روند موجود فعالیت ها، جدا سازی شاید بهتر باشد، تصریح کرد: شنیده ام تعداد زیادی از نمایندگان مجلس طرح جداسازی دو وزارتخانه راه و مسکن و شهرسازی را امضاء کرده اند.

قادری با بیان اینکه ادغام وزارت راه و مسکن اشتباه بزرگی بود که انجام دادیم، گفت: متاسفانه وزارت راه و شهرسازی تنها به « وزارتخانه مسکن مهر» تبدیل شده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هم اکنون و پس از ادغام دو وزارتخانه راه و مسکن، اغلب فعالیت های مربوط به بخش راه آهن و راه سازی کمتر از مسکن مورد توجه است.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد: اعتقاد اغلب نمایندگان مجلس این است که ادغام وزارتخانه های راه و مسکن کاملاً غیرتخصصی بود.

به گزارش فارس نماینده مردم غرب هرمزگان در مجلس نیز امروز در این باره گفته بود: طرح جداسازی دو وزارتخانه راه و مسکن و شهرسازی به مجلس ارائه شده و بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان با این طرح موافق و آن را امضا کرده اند.

بنا به گفته احمد جباری از زمان ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی شاهد افت توجه بخش های مدیریتی این وزارتخانه به حوزه های راه بوده ایم و از آن جا که وزارتخانه جدید باید بر بخش های متعددی در کشور از جمله بر بخش های راه زمینی، هوایی و دریایی و فرودگاه های و صنعت ریلی و از این قبیل در کنار مسکن و توسعه زیربناهای آن متمرکز شود، عملا مشکلات زیادی برای این حوزه ها به وجود آمده و بنابراین نمایندگان تصمیم گرفته اند تا در قالب طرحی این دو وزارتخانه ادغام شده را از هم منفک کنند.

وی گفته بود: هم اکنون این طرح دارای بیش از ۷۰ امضای نمایندگان ملت است و بر شمار امضاها نیز افزوده شده که انتظار می رود با توجه به عزم جزمی که نمایندگان در این زمینه دارند، این تفکیک در صحن علنی مجلس مطرح و مورد تأیید و تصویب نمایندگان قرار گیرد.