به گزارش پارس نیوز، 

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن از استمرار مشکلات حمل و‌نقل خبر داد و‌گفت: در شرایط کنونی بسیاری از تولید کنندگان حاضر نیستند که با نرخ مصوب بار را جابه جا کنند و این موضوع بسیاری از مرغداران را با مشکل روبرو کرده است.

وی افزود: یک‌ماهی است که برخی مرغداران اقدام به خرید نهاده کرده اند، اما به سبب اعمال نرخ های دلخواه از سوی کامیون داران و اختلالات حمل و‌نقل موفق به جابه جایی نشده اند.

ترکاشوند با اشاره به تاثیر مشکلات حمل و نقل بر قیمت نهاده های دامی بیان کرد: افزایش هزینه های حمل و نقل و اخذ قیمت های متفاوت بالاتر از بارنامه بر قیمت تمام شده تاثیر بسزایی دارد.

این مقام مسئول از بازار متعادل تخم مرغ خبر داد و گفت: با توجه به آنکه تولید تخم مرغ جوابگوی نیاز کشور است، از این رو مشکل خاصی در عرضه محصول وجود ندارد.

وی نرخ کنونی هر کیلو‌ تخم مرغ درب مرغداری را ۷ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با وجود افزایش تقاضا در فصل پاییز،بازار تخم مرغ متعادل است .

مدیر عامل اتحادیه مرغداران‌ میهن ادامه داد: با توجه به آنکه اختلالات حمل و نقل نگرانی هایی برای آینده تولید در بر داشته است، از این رو انتظار می رود که مسئولان هر چه سریع تر تمهیداتی برای این موضوع بیندیشند.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت قیمت نهاده های دامی تصریح کرد: قیمت کنونی نهاده های دامی در بازار فاصله چندانی با سازمان حمایت ندارد.