به گزارش پارس نیوز، 

داود سعادتی نژاد، رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره افزایش قیمت لاستیک در بازار اظهار کرد: کارخانجات مطابق با قیمت مصوب و قانونی تعیین شده، لاستیک را عرضه می‌کنند، بنابراین افزایش قیمتی در این بازار نداریم.

وی با اشاره به اینکه نرخ لاستیک در مردادماه سال جاری، با افزایش قیمت در بازار مواجه شد، گفت: کمبود تولید، نوسانات زیادی را در این بازار رقم زد اما در شهریورماه؛ زمانیکه لاستیک‌ها توزیع شدند، قیمت این محصول کاهش پیدا کرد.


بیشتر بخوانید: دلایل اصلی گرانی لاستیک چیست؟ 


به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، تحریم‌ها در این صنعت بیشتر جو روانی دارد و بعید میدانم که مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد.

سعادتی نژاد، بیان کرد: هم اکنون، تولیدات داخلی در زمینه تایر، عموما مربوط به لاستیک خودرو‌های شخصی، لاستیک ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای (خودرو‌های مسافربری و باربری) است .

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک در خصوص وضعیت تولید و قیمت فیلتر روغن یادآور شد: متاسفانه به دلیل افزایش قیمت کاغذ و نبود ساماندهی مناسب، بازار فیلتر روغن وضعیت خوبی نداشته و با افزایش قیمت‌ها مواجه بوده ایم.

انتهای پیام/