احمد قنبری روز چهارشنبه در جلسه پدافند غیرعامل افزود: در حالی که قوانین جاری کشور بر واگذاری انشعاب موقت گاز خانگی به متقاضیان اصرار دارد، مسئولان شرکت گاز از این مصوبه خودداری می کنند که این امر منجر به ایجاد نارضایتی در بین مردم شده است .
وی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه هفته پدافند غیرعامل و آمادگی مسئولان دستگاه های اجرایی برای گرامیداشت این هفته گفت: برخلاف نظر بسیاری از افراد کاربرد پدافند غیرعامل تنها نظامی نبوده و هر آنچه که انسان را از خطرات مصون کند پدافند غیرعامل محسوب می شود.
قنبری اظهار داشت: پدافند غیرعامل در موارد نیاز به اقدامات پیشگیرانه و بازدارنده از آسیب از جمله عرصه های مختلف کشاورزی ، تجارت ، خدمات و زندگی روزمره مردم استفاده ای عمومی داشته و کارساز است.
وی از کسب رتبه برتر این شهرستان در بحث سناریو نویسی مخاطرات و پدافند غیرعامل در استان اردبیل خبر داد و گفت: انتظار از مسئولان دستگاه های اجرایی عضو این پدافند برنامه ریزی مناسب برای هفته پدافند غیر عامل و سنجش آمادگی در رویارویی با بحران های مختلف است.
او اظهار کرد: شعار امسال این هفته افزایش بازدارندگی ، تقویت پایدار ملی در سایه حماسه حسینی انتخاب شده و برنامه های مختلفی از جمله اجرای مانورهای امداد و نجات ، نجات از ارتفاع ، اطفای حریق مواد نفتی ، تخلیه اضطراری ، همایش ها ، جشنواره ها و مسابقات نقاشی دانش آموزان با محتوای پدافند غیرعامل تدارک دیده شده است.
قنبری همچنین به ساخت نخستین انیمیشن دیو آب با تلاش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خلخال اشاره کرد و افزود: این انیمیشن در هفته پدافند غیرعامل در سالن کانون نمایش داده خواهد شد.
7119/6018