به گزارش پارس نیوز، 

مطیع جهانی مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاونی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از برگزاری چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش از 11 تا 14 آبان ماه امسال خبر داد و گفت: بعد از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان در تهران حضور مشارکت‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی و خارجی بسیاری خوب بود و همین موضوع زمینه‌ساز برگزاری چهاردهمین نمایشگاه صنعت ساختمان شد.

وی ادامه داد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان و مشارکت کنندگان خارجی به ویژه در مناطق آزاد تجاری که به عنوان قطب تجاری و اقتصادی کشور محسوب می‌شود باید افزایش یابد.

مطیع جهانی تأکید کرد: استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان داخلی و خارجی در حوزه خلیج فارس و حضور صددرصدی آن‌ها در صنعت ساخت و ساز و پیشرفت مناطق جنوبی کشور می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه 126 شرکت‌کننده داخلی و نمایندگان بخش خارجی حضور می‌یابند، گفت: متراژ این نمایشگاه بالغ بر 4 هزار و 200 متر است و در سطح بین‌المللی و با حضور مشارکت‌کنندگان خارجی به صورت پاویون برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: بسیاری از شرکت‌کنندگان خارجی این نمایشگاه از کشورهای حوزه خلیج فارس مانند عمان و قطر هستند و ما سعی می‌کنیم با استفاده از این کشورها اتاق فکر مشترکی برگزار کنیم که در قالب این اتاق‌ها بسیاری از دستاوردها و نیازهای تولیدکنندگان مطرح می‌شود و به صورت قراردادهایی مشترک به امضا می‌رسد.

مطیع جهانی ادامه داد: در این نمایشگاه از اساتید دانشگاه‌های امیر کبیر و شهید بهشتی برای ارائه آخرین دستاوردهای حوزه صنعت در قالب علمی و معماری دعوت شده است.

 

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با بیان اینکه اقتصاد هر کشوری به صنعت نمایشگاهی وابسته است افزود: صنعت نمایشگاهی با تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ارتباط مستقیمی دارد و می‌تواند در چنین شرایط اقتصادی کشور وضعیت بهبودی را برای هر دو طرف فراهم کند.

وی ادامه داد: استقبال خوب تولیدکنندگان داخلی در نمایشگاه‌های صنعت ساختمان و ارائه دستاوردهای جدید آن‌ها می‌تواند قدرت رقابت با کشورهای خارجی را افزایش دهد و این خود یک نشانه خوب برای برون رفت رکود از بازار مسکن است.

مطیع جهانی توضیح داد: خروجی این نمایشگاه شاید برای برخی از تولیدکنندگان تنها محدود به قراردادهای کوچک باشد اما برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی و ارائه دستاوردهای مهم در حوزه صنعت ساختمان می‌تواند زبان زد بسیاری از کشورهای خارجی شود.

مدیر اجرایی نمایشگاه‌های اتاق تعاون ایران با اشاره به اینکه هم اکنون پروژه‌های نیمه تمام بسیاری در کشور وجود دارد که برخی از آن‌ها از طریق دولت واگذار می‌شود افزود: تولیدکنندگان می‌توانند در فضای نمایشگاهی با این پروژه‌ها آشنایی کامل داشته و نسبت به سرمایه گذاری در پروژه های مذکور اقدام کنند.

وی گفت: 80 نوع شغل به صنعت ساختمان وابسته است بنابراین برگزاری نمایشگاه‌های صنعت ساختمان می‌تواند زمینه ساز خروج رکود از بازار مسکن و افزایش اشتغال کشور شود.

مطیع جهانی از ارائه ده رویکرد برای برون رفت رکود از بازار مسکن در پایان نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان خبر داد و افزود: در پایان نمایشگاه 10 رویکرد ارائه شد و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و استفاده از دستاوردهای آنها می‌تواند در بهبود وضعیت بازار مسکن بسیار تأثیرگذار باشد.

انتهای پیام /