به گزارش پارس نیوز، 

محمد یوسفی رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش 100 تومانی نرخ مرغ نسبت به روز گذشته در بازار خبر داد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری 6 هزار و 100 تا 6 هزار و 200،مرغ آماده به طبخ میدان بهمن 7 هزار و 800، غرفه های میادین میوه و تره بار 8 هزار و 200 و خرده فروشی های سطح شهر 8 هزار و 500 تا 9 هزار و 700 تومان است.

وی ازدیاد عرضه در برابر تقاضا را دلیل اصلی افت قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ در روزهای آتی مجددا کاهش یابد.

یوسفی ادامه داد: با اتمام فصل گرما و افت دما، تولید مرغ  با رشد بیشتری روبه‌روست، از این روپیش‌بینی می‌شود که در روزهای آتی عرضه مرغ در بازار افزایش یابد.

این مقام مسئول نرخ واقعی هر کیلو مرغ زنده را 7 هزار و 500 و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها 10 تا 10 هزار و 500 تومان اعلام کرد.

وی با انتقاد از روند کاهشی نرخ مرغ در بازار تصریح کرد: علی رغم افزایش قیمت سایر کالاها، قیمت مرغ طی روزهای اخیر در بازار روند کاهشی داشته است، درحالیکه اعتصاب کامیون داران منجر به افزایش هزینه های حمل بار ذرت و سویا از بنادر شد.

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی در پایان نرخ هر کیلو ذرت تحویل مرغدار را یک هزار و 400 تا یک هزار و 450 و کنجاله سویا 2 هزار و 400 تومان اعلام کرد.

انتهای پیام/