به گزارش پارس نیوز، 

در طی هفته اخیر و با توجه به سفر روحانی به نیویورک شاهد بودیم که بازهم با سوءاستفاده برخی از عناصر که معلوم نیست با کجا در ارتباط هستند بازهم قیمت دلار به شکل نجومی افزایش پیدا کرد و هیچ‌کدام از نهادهای مسئول در این حیطه به‌خصوص وزارت اقتصاد و بانک مرکزی واکنشی نشان ندادند روندی که موجبات ناراحتی و نگرانی مردم را فراهم کرده است.

محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی سایت پارس با ابراز تعجب از سکوت دولتمردان پیرامون وضعیت اقتصادی امروز کشور اظهار کرد: «در تعجبم که چرا با این وضعیت آشفته دلار و اوضاع اقتصادی کشور هیچ مقام مسئولی پاسخ روشن و شفافی را به مردم درباره اوضاع کنونی ارائه نمی‌دهد».

وی تصریح کرد: «در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور حاکم است عملاً بخش تولید و صنعت ما به دلیل افزایش و نوسانات بازار دلار دچار مشکلات فراوانی شده است که شاید اگر این رویه ادامه‌دار باشد حتی موجبات تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی فراهم شود».

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: «امیدوارم با توجه به پایان یافتن سفر آقای رئیس‌جمهور به نیویورک هرچه سریع‌تر شاهد پاسخ روحانی به وضعیت فعلی کشور در حوزه اقتصاد باشیم».

پورابراهیمی با اشاره به اینکه دست‌های پنهانی در موضوع افزایش قیمت دلار در کشورمان فعال هستند اظهار کرد: «قطعاً با رویه و روشی که در شرایط امروز از سوی دولت صورت گرفته است نمی‌شود مشکلات را حل کرد ازاین‌رو بدون شک باید با اتخاذ یک راهکار عملیاتی و علمی دقیق برای مشکلات امروز کشور به فکر چاره جدی بود».

وی با بیان اینکه مردم ما به‌طور مستمر چند ماه است که با مشکلات اقتصادی در حوزه‌های مختلف سروکله می‌زنند تصریح کرد: «با توجه به استمرار مشکلات اقتصادی به‌خصوص در حوزه ارز مشخص است که افراد و گروه‌هایی متأسفانه در حوزه اقتصادی و ارزی کشور حضور دارند که این تداوم این وضعیت برای آن‌ها خوشایند است ازاین‌رو از هر بهانه و اقدامی چون سفر رئیس‌جمهور به نیویورک برای افزایش قیمت دلار استفاده می‌کنند».

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: «ما چه بخواهیم چه نخواهیم زندگی اقتصادی مردم ایران با دلار گره‌خورده است ازاین‌رو قطعاً برای تطبیق این واقعیت با نظام اقتصادی خودمان باید به دنبال چاره و تدبیر جدی باشیم».

پورابراهیمی تصریح کرد: «تا به امروز رویکردهای دولت در حوزه نظام پولی و بانکی به‌خصوص در دوران ریاست سیف بر بانک مرکزی قابل‌قبول نبود از این امیدوار بودیم در دوران همتی شاهد تغییرات اساسی باشیم که متأسفانه این اتفاق هنوز رخ نداده است».

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تشکیلات جلسات مستمر کمیسیون اقتصادی با مسئولان اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: «ما در مجلس شورای اسلامی تمام سعی و همت خودمان را برای حل مشکلات و دغدغه‌های مردم به کاربستیم ازاین‌رو امیدواریم با همکاری دولتمردان در صورتی گوش شنوا داشته باشند بتوانیم از پس مشکلات برآییم».

پورابراهیمی تأکید کرد: «ملت ایران قطعاً شایستگی زندگی کردن در چنین شرایط سختی را ندارند از این امیدوارم هر چه سریع‌تر مشکلات اقتصادی پیش‌آمده در کشور حل‌شده و مردم روزگار آرامی را تجربه کنند».