به گزارش پارس نیوز، 

فرماندار اردکان در این آیین با بیان اینکه هم اکنون در شرایط ویژه ای قرار گرفته ایم افزود: در این برهه زمانی، تحت فشار قرار خواهیم گرفت که باید تلاش بیشتری نماییم.
وی اضافه کرد: برای برون رفت از این وضعیت درحوزه اقتصادی باید به فکر جذب سرمایه گذاری دیگری غیر از کشورهای اروپایی و آمریکایی باشیم و در همین راستا از سرمایه گذاران کشورهای آسیای شرقی در این حوزه به کشورمان دعوت می کنیم.
فرماندار اردکان افزود: فولاد شمش تارا با نصب هوا سیستم جدید در کاهش آلایندگی به محیط زیست این شهرستان کمک نموده و مسبب کار و اشتغال بیشتری در شهرستان شده است.
'دروو گویال' سرمایه گذار خارجی در این پروژه نیز گفت: ارتباط بین کشور هند و ایران صمیمانه و دوستانه است و با توجه به حمایت های دولت ایران، استان یزد و شهرستان اردکان از سرمایه گذار خارجی، تمایل به سرمایه گذاری در این بخش دارم .
وی گفت: با توجه به مجوزی که از سازمان سرمایه گذار خارجی از من گرفته اند حدود 5 میلیون یورو سرمایه گذاری در این بخش شده است .
رئیس هیئت مدیره کارخانه تولید فولاد تارا شمش هم اظهار داشت: در واحد صنعتی تارا شمش اردکان نزدیک به 60 نفر مشغول به کارند و در کوره جدید هم 35 نفر نیرو مشغول به کار خواهند شد.
استان یزد حدود سه هزار و 600 واحد صنعتی و تولیدی دارد که اغلب آنها در دشت یزد - اردکان مستقر هستند.
در اردکان هم 242 واحد صنعتی و 70 واحد معدنی، مستقر است.
مرکز شهرستان 98 هزار نفری اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.
7544/ 6197