به گزارش پارس نیوز، 

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی روز دوشنبه در جلسه شورای زکات و برنامه ریزی برگزاری نماز عید سعید فطر در استان اظهارداشت: برای امسال میزان کفاره عمد در هر روز یک میلیون و 100 هزار ریال و کفاره غیرعمد 15 هزار ریال است.
وی میزان زکات فطریه در سال گذشته را 45 هزار ریال عنوان کردو گفت: رقم کفاره غیر عمد و عمد در مدت زمان مذکور برای هر روز به ترتیب 15 هزار ریال و 900 هزار ریال است.
حجت الاسلام یعقوبی افزود: روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان در حقیقت به معنای پاسخ دادن به فطرت خودمان است، روزه گرفتن جنگ طبیعت با فطرت است.
وی گفت: انسان با اقامه نماز عید سعید فطر، پیروزی فطرت بر طبیعت را جشن می گیرد، شکوه این نماز خیلی مهم است و باید تبلیغات لازم و مقدمات کار برای اقامه آن فراهم شود.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: اهتمام به نماز عید فطر مهم است و باید شکوه این نمار به اندازه یکسال برد داشته باشد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی نیز گفت: طبق تقویم نماز عید فطر روز جمعه 25 خرداد ماه جاری ساعت هفت صبح در بولوار ولایت مرکز استان اقامه خواهد شد.
حجت الاسلام محمدعلی سالاری اظهارداشت: مقرر شد که سال گذشته با همکاری شهرداری محرابی در این محل برای اقامه نماز عید فطر ایجاد نشود که متاسفانه عملی نشد.
وی در ادامه از اظهار نظرهای برخی از افراد نسبت به نحوه اجرای برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گلایه کرد و گفت: هدف این افراد برچیده شدن این شورا است اما تا زمانیکه بنده رئیس هستم این اجازه را نمی دهم.
در این جلسه مقرر شد که با همکاری دفتر امام جمعه بجنورد و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان شمالی محرابی برای اقامه نماز عید فطر در این مکان ایجاد شود.
همچنین مقرر شد که آرم شورای زکات استان نیز جهت برقراری نظم و انضباط و جلوگیری از سوء استفاده و تقلب بر روی صندوق های جمع آوری فطریه نصب شود.
اخبار خراسان شمالی را در پیام رسان سروش اخبار ایرنا خراسان شمالی به نشانی @IRNABOJNURD پیگیری کنید.
ع/6042