به گزارش پارس نیوز، 

ولی الله سیف با بیان اینکه مشکلات بانکی از مسائل هموطنان ما به ویژه دانشجویان در کشور چین است، افزود: با پیگیری های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهوری کشور خلق چین دستور بررسی این مشکلات را صادر کرد و امیدواریم در آینده نزدیک این مشکلات حل شود.
وی همچنین با اشاره به امضای چهار سند همکاری های اقتصادی بین ایران و چین افزود: این تفاهمنامه ها در راستای ایجاد زمینه های گسترش و توسعه روابط دو کشور در مسیری مشخص به امضا رسیده است.
سیف گفت: روابط بانکی و نظام بانکی مناسب از نقاط مورد اشاره روسای جمهوری هر دو کشور برای بسط و گسترش روابط تجاری بین ایران و چین در این تفاهم نامه ها بود که مقرر شد این هدف با همکاری مسئولان هر دو کشو پیگیری و جرایی شود.
رئیس جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه، یکشنبه شب و پس از شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، شهر چینگدائو چین را به مقصد تهران ترک کرد.
'حسن روحانی' رییس جمهوری اسلامی ایران نیز به دعوت 'شی جین پینگ' رییس جمهوری خلق چین در این اجلاس حضور داشت علاوه بر ایران، روسای جمهوری روسیه، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، افغانستان، ازبکستان، پاکستان، بلاروس، مغولستان و نخست وزیر هند نیز به طور رسمی در این نشست شرکت کرده بودند.
در سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران، هیاتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی شامل دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت، مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد، «محمد نهاوندیان» معاون اقتصادی رییس جمهوری و ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی، وی را همراهی می کردند.
**آساق**1904**1663**