به گزارش پارس نیوز، 

علیرضا سالاریان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درخصوص معرفی اصفهان و بحث گردشگری، فراتر از آن چه وظایف ماست در حال تلاش هستیم.

وی افزود: ظرفیت‌های اصفهان را باید در آن سطحی که هست بالا ببریم و اصفهان را به عنوان یک شهر گردشگری معرفی کنیم؛ این به آن معناست که ظرفیت‌های شهر اصفهان صرفاً توریستی نیست.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با بیان این که بسیاری از فعالیت‌های توریستی اصفهان در تهران و توسط آژانس‌های تهران در حال انجام است، گفت: با روش‌های مختلف تبلیغی سعی در معرفی اصفهان داریم.

وی خاطرنشان کرد: بنایی بر ادامه روش‌های 20 سال گذشته نداریم و از ظرفیت سایت‌های شهرداری اصفهان، میراث فرهنگی و حتی وزارت امور خارجه برای معرفی اصفهان استفاده خواهیم کرد.

سالاریان با تأکید بر ضرورت برقراری ارتباط به وسیله زبان‌های مختلف دنیا با کشورهایی از جمله چین اذعان داشت: آمار گردشگران چینی در جهان 120 میلیون نفر است اما سهم ایران حدود 100 هزار نفر است که البته همه این تعداد گردشگر نیستند و ممکن است فعال اقتصادی و ... باشند.

وی با بیان این که ترکیه 39 میلیون گردشگر جذب کرده است، تصریح کرد: زیرساخت‌های گردشگری در این زمینه بسیار مهم است؛ با آن که پرواز مستقیم از اصفهان با ترکیه برقرار است و لغو ویزای دو طرف انجام شده اما در پروازها اتباع ترک مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان با بیان این که اتریش‌ایرلاین هم یکی از ظرفیت‌های خوب برای پذیرش گردشگر اروپایی به ایران است، اذعان داشت: پرواز اتریش‌ایر به صورت یک روز در میان در شیراز و اصفهان پرواز دارد.

وی ادامه داد: اگر گردشگر وارد ایران شود اصفهان، شیراز و دیگر شهرهای دیگر مانند یزد، کاشان، ابیانه و ... را بازدید خواهد کرد.

سالاریان یادآور شد: یک گردشگر خارجی وقتی بخواهد بین ایران و ترکیه یک مقصد را انتخاب کند، به جز موضوعات تفریحی و مراکز خرید، موضوع قیمت را در نظر می‌گیرد.

وی با بیان این که باید در هزینه‌های گردشگران بتوانیم رقابت کنیم، متذکر شد: باید خدمات فرودگاهی، هتل، رستوران و ... را با قیمت رقابتی عرضه کنیم تا بتوانیم با کشورهایی همچون ترکیه رقابت کنیم.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان اضافه کرد: کشور چین را برای امر بازاریابی گردشگری به صورت پایلوت انتخاب کردیم و اگر در خصوص جذب گردشگران چینی موفق شویم گردشگری اصفهان متحول خواهد شد، چراکه با رقم کل گردشگران از سایر کشورها برابری می‌کند.

وی اذعان داشت: کشور ترکیه از حدود 10 سال پیش، تبلیغ گردشگری در چین را آغاز کرده و تبلیغات فراگیر و گسترده‌ای را برای جذب گردشگران چینی انجام داده‌ است.

سالاریان تأکید کرد: ترکیه گردشگران خود را به 250 هزار نفر رسانده‌ و ما نیز اگر طبق برنامه پیش برویم، طی سال‌های آینده می‌توانیم شاهد حضور گردشگران بیشتری در اصفهان باشیم.

وی با بیان اینکه بعد از ماه مبارک رمضان گروه‌های بازاریابی به چین و اروپا و حتی بعد از آن به ترکیه اعزام خواهند شد، اظهار داشت: گردشگران خارجی با 200 دلار به راحتی می‌توانند با یک شب اقامت در اصفهان، از این شهر بازدید کنند چراکه نیازی به روادید ندارند و پرواز ارزان‌قیمت ترکیش‌ایر نیز در اختیار آنان است.

انتهای پیام/