• لینک کوتاه
 • کد خبر: 333942

  رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت مرغ در سطح شهر تا ۴ هزار و ۷۰۰ تومان کاهش یافته است و مرغدارن هرکیلوگرم از این محصول را با ۷۰۰ تومان ضرر به فروش می فروشند گفت: مرغداران ورشکسته شدند، مردم دعا کنند.

  به گزارش پارس به نقل از تسنیم،محمد یوسفی اظهار کرد: قیمت مرغ  دوباره در بازار به شدت کاهش یافته است به طوری که مرغداران در فروش هر کیلوگرم مرغ 700 تومان ضرر می‌کنند.

  وی افزود:  قیمت مرغ در بازار  بهمن که به صورت عمده خرید و فروش می شود، 4 هزار و 200 تا 4 هزار و 700 تومان، در میادن میوه و تره بارو 4 هزار و 750 و در سطح شهر 4 هزار و 700 تا 4 هزار و 900 است.

  رئیس اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: البته در مواردی مشاهده می‌شود که قیمت این محصولات در سطح شهر از ارقام یاد شده بیشتر به فروش می‌رسد که این امر به انصاف فروشندگان ارتباط دارد و ربطی به تولید کننده ندارد.

  وی خاطر نشان کرد: مرغ زنده نیز در حالی 3 هزار و 300 تومان به فروش می رسد که این محصول برای تولید کنندگان بدون در نظر گرفتن سود 4 هزار تومان است و تولید کنندگان 700 تومان در فروش این محصول ضرر می کنند.

  یوسفی در ارتباط با خرید تضمیمنی مرغ، تصریح کرد:  قیمت خرید تضمینی این محصول 6 هزار و 500 تا 6 هزار و 700 تومان است اما به دلیل اینکه برخی مرغداران شرایط تحویل این مرغ را به شرکت پشتیبانی امور دام ندارند، محصول خود را به دولت نمی فروشند.

  وی افزود: مرغداران برای فروش مرغ به این شرکت باید مرغ را به صورت بسته بندی سایز ارائه دهند که این اوامر باعث خودداری برخی از آنها می‌شود.

  یوسفی اظهار کرد: عرضه مرغ‌های شرکت پشتیبانی امور دام به قیمت بسیار ارزان در بازار مصرف ، باعث افت قیمت این محصول  و ضرر تولید کنندگان می‌شود.

  وی درباره وضعیت صادرات مرغ گفت: صادرات مرغ نیز کم است و نمی تواند تاثیری بر تنظیم بازار این محصول در کشور داشته باشد.

  یوسفی گفت: تا مرغ به قیمت واقعی خود می رسد (افزایش می‌باید) جلو صادرات آن گرفته می شود که این امر باعث از دست رفتن و کاهش بازارهای صادراتی شده است.

  این مقام مسئول در بخش مرغداری کشور گفت: مرغداران وضعیت مناسبی ندارند و ورشکسته شده اند، از مردم می خواهیم که برای ما دعا کنند.

   

  تنظیم بازار خرید و فروش دولت تومان مرغ
  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  ارسال نظر

  آخرین اخبار
  پربحث ترین ها
  سایر رسانه ها