به گزارش پارس به نقل از ایسنا، امیرحسین زمانی‌نیا در کنفرانس تامین مالی و جذب سرمایه‌گذاری خارجی در پساتحریم با اشاره به این‌که علی‌رغم آنکه در زمینه‌های مختلف اقتصادی ایران در سال‌های اخیر سرمایه‌گذاری خوبی نکرده است، اظهار کرد: با این حال صنعت نفت و گاز و پتروشیمی به قدری جذاب است که سرمایه‌گذاران خارجی با ناکارآیی ما به دلیل شرایط خاص سیاسی کنار خواهند آمد.

وی تصریح کرد: لازم است برای استفاده از شرایط پساتحریم مسوولان تلاش کنند که قدرت پیش‌بینی پذیری سیاسی و اقتصادی ایران افزایش یابد و مبارزه با فساد که تحمل آن نیز در کشور کاهش یافته بیشتر شود.

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت درباره‌ی اولویت‌های وزارت نفت با برداشته شدن تحریم‌ها و اجرای برجام عنوان کرد: یکی از سیاست‌های ما افزایش فروش نفت خام است. ما آماده‌ایم که روزی 500 هزار بشکه نفت خام بیشتر صادر کنیم و آن را ظرف چند ماه به یک میلیون بشکه برسانیم.

زمانی‌نیا ادامه داد: توسعه میادین مشترک نفتی و اتخاذ تدابیر و راهکارهایی برای گسترش اکتشاف و صادرات نفت و گاز از دیگر سیاست‌های وزارت نفت است.

به گفته وی توانمندسازی بخش خصوصی، انتقال فناوری، دستیابی به بازار‌های منطقه در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی نیز از دیگر برنامه‌های وزارت نفت برای دوران پساتحریم به‌شمار می‌رود.

وی همچنین درباره‌ بدهی‌های وزارت نفت تصریح کرد: ما اگرچه به برخی شرکت‌ها بدهکاریم، اما مجموع طلبکاری ما از این شرکت‌ها بیش از بدهکاری است.