به گزارش پارس به نقل از مهر، اردشیر محمدی امروز در نشست خبری در وزارت اقتصاد از تعیین و تکلیف اموال امیر منصور آریا خبر داد و گفت: این اموال در مرحله ارزش‌گذاری و اخیرا اسناد آن به دست ما رسیده و با همکاری قوه قضاییه پس از ارزش‌گذاری این کالاها توسط تیم کارشناسی به زودی اموال در مزایده‌ای به فروش خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه آگهی مزایده آن در روزنامه های کثیرالانتشار منتشر خواهد شد، افزود: مشتریان می توانند از تاریخ ۲۱ بهمن تا ۴ اسفند برای شرکت در مزایده مراجعه کنند، همچنین روز بازگشایی پاکات تاریخ ۶ اسفند خواهد بود و بقیه اموال گروه آریا هم سال آینده تعیین و تکلیف می شود.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اعلام اینکه در این مزایده ۱۸۹ میلیارد تومان از اموال این گروه به مزایده گذاشته می شود، افزود: براساس آن، ۳۸ باب ملک که ۱۱ باب آن تجاری و بقیه مسکونی است، به مزایده می رود.

محمدی از انجام مذاکره با سازمان بورس و اوراق بهادار برای افزایش فروش اموال تملیکی خبر داد و اظهار داشت: هماهنگی های لازم صورت گرفته و امیدواریم قبل از پایان سال یک محموله طلا در بورس به فروش برسد و در افزایش آن بتوانیم از ظرفیت های بورس برای افزایش تعداد مشتریان استفاده کنیم.

وی یکی دیگر از اقدامات را افشای بر خط برندگان مزایده های منقول و غیر منقول اعلام و تصریح کرد: این اقدام یکی از مطالبات مشتریان و دستگاه ها بود که اسامی برندگان اعلام شود.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی درباره تعیین تکلیف خودرو های متروک بالای 2500 سی سی نیز گفت: ترخیص این خودرو ها براساس مصوبه دولت ممنوع است و سازمان اموال تملیکی موظف شده آنها را به فروش برساند.

وی با بیان اینکه 98 دستگاه خودروی بالای 2500 سی سی تحویل این سازمان شده است، اظهارداشت: قرار است این تعداد از خودروها تا پایان سال به مزایده گذاشته شود البته این مزایده فروش به شرط خروج از کشور است.

محمدی در مورد میزان فروش طلای قاچاق گفت: 314 میلیارد ریال طلای قاچاق توسط این سازمان به فروش رسیده است. پوشاک، طلا، وسایل ارتباطی، ماشین آلات و منسوجات از اهم قاچاق کشف شده بوده که میزان فروش آنها دو برابر سال گذشته بوده است.

وی درباره عملکرد سال جاری سازمان عنوان کرد: بالغ بر 2200 میلیارد ریال اموال منقول و غیرمنقول در این مدت تعیین تکلیف و فروخته شده که از این میزان 55 میلیارد تومان اموال غیرمنقول و 165 میلیارد تومان اموال منقول بوده است. از 165 میلیارد تومان اموال منقول 50 میلیارد تومان متروکه و 115 میلیارد تومان کالای قاچاق بوده است و پیش بینی می شود تا پایان سال 93 عدد فروش افزون بر سه هزار میلیارد ریال شود.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی توسعه خدمات الکترونیک را از اهداف این سازمان ذکر کرد و گفت: در این راستا مزایده الکترونیک اموال منقول انجام شده و قرار است تا پایان سال مزایده الکترونیک اموال غیرمنقول نیز فعال شود ضمن آنکه در سال آینده حراج نیز الکترونیکی خواهد شد.