به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، فصل سرد که فرا می رسد، مازوت سوزی در نیروگاه بندرعباس نیز آغاز می شود و همه کسانی که در محور بندرعباس به بندر شهید رجایی تردد می کنند، چتری از آلودگی ناشی از مازوت سوزی در این نیروگاه را در این منطقه می بینند که بر فراز غرب شهر بندرعباس، روستاها و صنایع مستقر در این منطقه قرار گرفته است.

نیروگاه بندرعباس دارای توان مصرف گاز و مازوت است که با کمبود در تأمین گاز برای این نیروگاه، عملا مازوت سوزی در دستور کار قرار می‌گیرد و از آن جا که این نیروگاه در تأمین برق جنوب کشور و نیز برق فولادسازهای پیرامونی نیز بسیار نقش دارد، با سوخت جایگزین (مازوت) به کار خود ادامه می دهد و آلودگی ناشی از مازوت سوزی این نیروگاه در منطقه به چشم دیده می شود.

دو روز پیش ئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران نیز معرفی ۱۴ نیروگاه برق کشور که مازوت مصرف می‌کنند، نام نیروگاه بندرعباس را هم برده بود و اعلام کرد که در سال گذشته نیز این نیروگاه (بندرعباس) مازوت سوزی داشته است.

محیط زیست هرمزگان نیز هرگاه نامی از واحدهای آلاینده استان به میان می آید، نام نیروگاه بندرعباس را در صدر آلاینده ها اعلام می کند و حبیب مسیحی تازیانی تاکنون چندین بار از نیروگاه بندرعباس به عنوان یکی از آلاینده ترین صنایع استان نام برده است.

از سوی دیگر مردم از مسؤولان این نیروگاه انتظار دارند تا با پذیرفتن نقش خود در آلایندگی منطقه غرب بندرعباس که اثرات سویی بر جسم و جان مردم بر جای گذاشته، از طریق همفکری با نخبگان علمی و شرکت‌های دانش بنیان، فیلترهایی بر سر برج های خروج گاز این نیروگاه طراحی و نصب کنند که حداقل، آلایندگی کمتری را وارد محیط سازند.