سید ابراهیم رئیسی (زادهٔ ۲۳ آذر ۱۳۳۹) فقیه مسلمان و سیاستمدار مستقل ایرانی است، که از ۱۲ مرداد ۱۴۰۰ به عنوان هشتمین رئیس‌جمهور ایران مشغول به کار است. سید ابراهیم رئیسی همچنین نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری است. سید ابراهیم رئیسی پس از گذراندن تحصیلات دورهٔ ابتدایی، دروس حوزوی را نخست در مشهد و از سال ۱۳۵۴ در قم ادامه داد.

رئیسی

همه با هم آماده برای تخریب آیت الله رئیسی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز دوشنبه در این پیام افزود: فرزندان فرهیخته و بلندهمت ایران بار دیگر با افتخارآفرینی و کسب مقام اول رقابت‌های المپیاد دانش‌آموزی نجوم و اختر فیزیک جهان ۲۰۲۲ در گرجستان، شایستگی خود را به نمایش گذاشتند و برگ زرین دیگری به دفتر پرافتخار علم و فرهنگ کشور افزودند.

شریعتمداری:اصلی‌ترین حربه‌ای که علیه رئیسی بکار گرفته ش

رئیس‌جمهور افزود: اینجانب با تبریک این برتری درخشان به جوانان دانش‌پژوه تیم المپیاد دانش‌آموزی، از معلمان، مربیان و دست‌اندرکاران این تیم غرورانگیز تشکر می‌کنم و امیدوارم با لطف الهی و تلاش و مدیریت متولیان امر، در آینده منشأ خدمات علمی برای این مرز و بوم که در آن بالیده‌اند، باشند.

تیم دانش‌آموزان جمهوری اسلامی ایران در میان ۲۵۰ دانش آموز از ۴۵ کشور با کسب ۹ مدال طلا و یک مدال نقره برای دومین بار مقام اول رقابت‌های المپیاد دانش‌آموزی نجوم و اختر فیزیک جهان ۲۰۲۲ را بدست آورد.​