باشگاه فوتبال پرسپولیس  یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران پایه‌گذاری شد. این باشگاه از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس است و مالکش وزارت ورزش و جوانان است. باشگاه فوتبال پرسپولیس  پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.  باشگاه فوتبال پرسپولیس تغییراتی را در کادر فنی خود اعمال کرده است.

پرسپولیس

ضربه سنگین منصوریان به پرسپولیسی ها!

مرتضی پورعلی گنجی مدافع تیم ملی فوتبال ایران دومین خرید تیم فوتبال پرسپولیس در تابستان فعلی پس از علیرضا بیرانوند بود.

این مدافع که فصل قبل در لیگ چین با پارگی رباط صلیبی مواجه شد، تمریناتی را با سرخپوشان پس از بهبودی به عنوان بازیکن مهمان انجام و از همان زمان مذاکراتی را برای پیوستن به تیم پرسپولیس انجام داد و در نهایت به جمع سرخپوشان اضافه شد.

این بازیکن اما فصل قبل با قراردادی دوساله به تیم شنژن پیوست که مصدوم شد. زمانی که پورعلی گنجی به پرسپولیس پیوست عنوان شد که او قرارداد سال دومش را به تیم چینی بخشیده تا قراردادش را فسخ کند اما از سال نخست مقداری از مطالباتش را طلب دارد.

خبر خوش برای پرسپولیسی ها!/عکس

در ادامه اما باشگاه پرسپولیس دوبار برای صادر شدن آی‌تی‌سی پورعلی گنجی نامه زد اما پاسخ شنژن برای صادر کردن آی‌تی‌سی شماره ۸ منفی بود.

پورعلی‌گنجی به خاطر دریافت مطالباتش از باشگاه چینی به فیفا شکایت کرده و در مقابل شنژن نیز شکایتی را علیه مدافع تیم ملی به ثبت رسانده است.

باشگاه پرسپولیس امیدوار بود تا با توجه به مکاتباتی که انجام شده بتواند با سرعت چینی از باشگاه چینی مجوز بازی مدافع جدیدش را دریافت کند که این اتفاق نیافتاد. پرسپولیسی‌ها امیدوار بودند که با انتقال این پرونده به فیفا بتوانند از این طریق برای صادر شدن آی تی سی اقدام کنند که تا کنون اتفاق خاصی رخ نداده است.

پرسپولیسی‌ها طی مکاتباتی که با فیفا دارند امیدوارند تا بازی بعدی مجوز بازی این مدافع صادر شود و باید دید که در روزهای آتی چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

تیم فوتبال پرسپولیس روز جمعه در هفته سوم لیگ برتر از ساعت ۱۹:۳۰ در اراک میهمان آلومینیوم خواهد بود.