وی افزود: هر چند هنوز به صورت قطعی نمی توان گفت که این حمله از کدام سوی بوده، اما افسران سازمان امنیت فدرال روسیه (اف اس بی) سرگرم بررسی این حادثه هستند و تا پایان بررسی های سازمان های امنیتی نمی توان در باره چگونگی رخ دادن این حمله سخن گفت. فرضیه حمله با پهپاد نیز بررسی خواهد شد.
به گفته میخائیل رازوژایف فرماندار سواستوپول، در این حادثه ۶ تن زخمی شده اند.خبرگزاری رویترز گزارش داد: مقام ارشد روسیه در کریمه، امروز (یکشنبه) اوکراین را متهم کرد که در آستانه جشن های بزرگداشت روز نیروی دریایی، با پهپاد به مقر ناوگان روسیه در دریای سیاه حمله و باعث لغو این جشن ها شده است.

روسیه

تفریح کودکانه سردار ازمون در روسیه! +عکس

این ادعا چند ساعت پیش از حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مراسم روز نیروی دریایی در زادگاهش در سن پترزبورگ برای تائید دکترین دریایی کشورش در شرایط ادامه عملیات نظامی مسکو در اوکراین، مطرح شد.

رازوژایف فرماندار «سواستوپل» (شهر بندری در کرانه دریای سیاه و جنوب غربی شبه‌جزیره کریمه) و محل استقرار ناوگان دریای سیاه روسیه، در پیامی در شبکه اجتماعی تلگرام نوشت: شی ناشناس به داخل حیاط مقر ناوگان پرواز کرد که بر اساس اطلاعات اولیه پهپاد بوده است.

تهمینه میلانی به روسیه می‌رود!

روز نیروی دریایی، تعطیلات سالانه در روسیه است که در آن ناوگان این کشور رژه های دریایی برگزار می کنند.

روسیه در مارس ۲۰۱۴ شبه جزیره کریمه را از اوکراین جدا و به خاک خود محلق کرد که منجر به درگیری بزرگی با غرب شد و غرب تاکنون بارها مسکو را به دلیل این اقدام تحریم کرده است.