باشگاه فوتبال پرسپولیس  یک باشگاه فوتبال ایرانی است که در سال ۱۳۴۲ در شهر تهران پایه‌گذاری شد. این باشگاه از باشگاه‌های زیر مجموعه باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس است و مالکش وزارت ورزش و جوانان است. باشگاه فوتبال پرسپولیس  پس از سال ۱۳۴۷، در تمامی ادوار برگزارشده در بالاترین سطح لیگ فوتبال ایران حضور داشته‌است و تنها تیم باشگاهی فوتبال ایران است که هرگز به دسته پایین‌تر سقوط نکرده‌است.  باشگاه فوتبال پرسپولیس تغییراتی را در کادر فنی خود اعمال کرده است.

پرسپولیس

ضربه سنگین منصوریان به پرسپولیسی ها!

پس از اینکه سیدجلال حسینی کاپیتان پرسپولیس در سال‌های اخیر تصمیم گرفت کفش‌هایش را آویزان و از فوتبال خداحافظی کند؛ صحبت‌های زیادی در رابطه با بازی خداحافظی‌اش از فوتبال مطرح شد.

از آنجا که سیدجلال از ملوان فوتبال حرفه‌ای خود را آغاز کرد از این تیم به‌عنوان حریف پرسپولیس برای بازی خداحافظی سیدجلال حسینی یاد شد. به‌گونه‌ای که کاپیتان سرخ‌ها یک نیمه برای پرسپولیس و یک نیمه برای ملوان بازی کند.

خبر خوش برای پرسپولیسی ها!/عکس

در برخی محافل از لغو دیدار دوستانه پرسپولیس و ملوان صحبت به میان آمد؛ اما باشگاه پرسپولیس با تاکید برگزاری این دیدار اعلام کرد:

برنامه‌ریزی‌ها برای انجام یک بازی خداحافظی مناسب و در شأن سیدجلال حسینی در حال انجام است. هرچند سیدجلال حسینی آنقدر بزرگ است که بهتر بود بازی خداحافظی‌اش در مقابل یک تیم بزرگ خارجی انجام می‌شد اما به‌دلیل کمبود زمان و در پیش بودن مسابقات لیگ‌برتر این امکان وجود نداشت.

بنابراین بازی تدارکاتی با ملوان چهاردهم مردادماه در ورزشگاه آزادی انجام خواهد شد و شایعه لغو این بازی صحت ندارد.