«مصطفی رجبی مشهدی» افزود: مددجویانی که مصرف برق آنها کمتر از ۵۰درصد الگوی تعیین شده در مناطق عادی باشد، مشمول تعرفه برق صفر یا رایگان می‌شوند. وی ادامه‌داد: تاکنون ۳۰ درصد از حدود سه میلیون مشترک تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی که نزدیک به یک میلیون مشترک برق می‌شوند، ‌مشمول تعرفه رایگان شده‌اند.

برق

پسرنوجوان سر خودش را با اره برقی قطع کرد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران خاطرنشان‌کرد: در مناطق عادی کشور الگوی مصرف برق ۳۰۰ کیلو وات‌ ساعت در ماه است و اگر مددجویان بتوانند مصرف خود را در ماه به کمتر از ۱۵۰ کیلووات‌ساعت برسانند، مشمول پاداش تعرفه رایگان خواهند بود.

رجبی مشهدی گفت: اگر کمیته امداد و سازمان بهزیستی افراد جدیدی را نیز تحت پوشش قرار دهند و به وزارت نیرو معرفی کنند، در تعرفه برق این افراد نیز بازنگری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، وزارت نیروی دولت سیزدهم یکی از برنامه‌های خود برای همراهی مردم با صنعت برق درباره کاهش و مدیریت مصرف را اختصاص پاداش به مشترکان اعلام کرده است.

«علی‌اکبر محرابیان» وزیر نیرو سال گذشته گفته بود: مردم باید از مزایای صرفه‌جویی در مصرف برخوردار شوند و اگر این موضوع محقق شود همکاری بیشتری با صنعت برق خواهند داشت.

اهمیت ضریب بار برای کاهش هزینه تولید برق+نمودار

وی برای تحقق این موضوع مصوبه‌ای نیز از هیات دولت دریافت کرد تا با اجرای آن مردم برای صرفه‌جویی بیشتر ترغیب شوند.

چندی پیش هم وزیر نیرو گفت: بر اساس مصوبه این وزارتخانه، مشترکانی که امسال مصارف برق خود را نسبت به سال قبل کاهش دهند، پنج برابر قیمت خرید انرژی، پاداش دریافت می‌کنند.

محرابیان افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، مشترکانی که انرژی برق را در سطح الگو مصرف می‌کنند اگر مصارف خود را نسبت به سال قبل کمتر کنند به میزان صرفه‌جویی و کاهش هر کیلو وات ۵۰۰ تومان پاداش می‌گیرند.

وی ادامه‌داد: قیمت فروش انرژی برای کسانی که در سطح الگو مصرف می‌کنند ۱۰۰ تومان است که صرفه‌جویی‌کنندگان پنج برابر قیمت خرید انرژی پاداش دریافت می‌کنند.

محرابیان با بیان اینکه در برخی مناطق که گرمسیری محسوب می‌شوند تا حدود یک‌هزار و ۵۰۰ مگاوات امکان صرفه‌جویی در مصرف برق وجود دارد، اظهار داشت: این مشترکان می‌توانند کولرهای گازی و وسایل پُرمصرف خود را امسال خاموش و پاداش قابل‌توجهی (بیش از ۵۰۰ هزار تومان) دریافت کنند.