نظر سنجی سی ان بی سی آمریکا نشان می دهد  که میزان تایید عملکرد اقتصادی رئیس جمهور آمریکا ۳۰ درصد است که این سطح ۵ درصد کمتر از نظرسنجی قبلی آمریکا در ماه آوریل است.

جو بایدن

نحوه تحصیل پسر ظریف و دختر فریدون در آمریکا/ چرا فرزندان مسئولان ایرانی با این محدودیت‌ها مواجه نیستند؟+ عکس

این سطح همچنین ۱۱  درصد کمتر از پایین ترین میزان تایید عملکرد اقتصادی دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق و ۷ درصد کمتر از پایین ترین میزان برای باراک اوباما رییس جمهوری پیشین آمریکا است.

بیش از ۶۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی گفته اند که انتظار دارند اقتصاد آمریکا در سال آینده وارد رکود شود و ۶ درصد معتقدند اقتصاد آمریکا هم اکنون وارد رکود شده است.

تنها ۲۲ درصد از شرکت کنندگان اعلام کرده اند که اقتصاد  آمریکا در ۱۲ ماه آینده بهبود خواهد یافت.

شش درصد از جمهوری‌خواهان کارنامه اقتصادی بایدن را تایید کردند و ۵۸ درصد از دموکرات‌ها از عملکرد اقتصادی  رهبر حزب خود حمایت کردند.

میزان رضایت کلی از بایدن در این نظرسنجی  ۳۶ درصد است که یک درصد کمتر از پایین ترین  امتیاز رضایت کلی از ترامپ است.

تورم مهمترین نگرانی شرکت کنندگان در این نظرسنجی بود و مساله سقط جنین در جایگاه دوم قرار داشت. کمترین نگرانی شرکت کنندگان  مربوط به ویروس کرونا بود که  تغییری در مقایسه با دو سال گذشته است. سایر نگرانی های شرکت کنندگان در این نظرسنجی شامل جرم و جنایت، مهاجرت، مشاغل و تغییرات آب و هوایی می شود.

سخنرانی پامپئو درباره استراتژی جدید آمریکا درباره ایران/ 12 درخواست واشنگتن از ایران

این در حالی است که بر اساس نظرسنجی "مورنینگ کانسالت" که روز دوشنبه به وقت محلی منتشر شد، محبوبیت رئیس جمهوری آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۲ بازهم کاهش یافت به گونه ای که این نظرسنجی نشان داد رای دهندگان در ۴۴ ایالت آمریکا احتمالا دیدگاهی منفی نسبت به عملکرد وی دارند.

این نشان دهنده افزوده شدن چهار ایالت به فهرست ایالت های ناراضی از عملکرد رئیس جمهوری  آمریکا نسبت به سه ماهه اول سال جاری و همچنین وضعیت کلی بدتر وی در مقایسه با  وضعیت محبوبیت دونالد ترامپ در میانه سال ۲۰۱۸ است.

 در سه ماه دوم سال ۲۰۱۸ محبوبیت رئیس جمهوری سابق آمریکا در ۲۷ ایالت این کشور به زیر ۵۰ درصد رسید.

این نظرسنجی نشان داد که محبوبیت بایدن برای نخستین بار در دوره ریاست جمهوری او در ایالت های واشنگتن، رودآیلند و دلاور به کمتر از ۵۰ درصد نسبت به سه ماهه گذشته رسیده است.

 محبوبیت بایدن همچنین در  ایالت ایلینوی سقوط کرده اما این محبوبیت در ۲۳ ایالت تغییری نکرده و در اکثر ایالت ها عمدتا کاهش اندکی داشته است.

داده‌های سایر نظرسنجی های سراسری  در بازه  ۲۸ تا ۳۰ ژوئن نشان می‌دهد که میزان محبوبیت بایدن در میان دموکرات‌ها ۷۷ درصد بوده و تنها ۳۸ درصد از دموکرات ها عملکرد او را کاملا تایید می‌کنند.