اوایل صبح تیره و تار در تاریخ ۲۴ فوریه یورش روسیه به اوکراین با فرمان "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه آغاز شد. از دید او به شکل بیمارگونه‌ای این اقدام نظامی اجتناب ناپذیر بوده است. پوتین در گزارشی گفت: روسیه جاره ای جز حمله به اوکراین نداشت. 

جنگ روسیه و اوکراین

استقبال ایران از توافق روسیه و اوکراین

"محمدمهدی برومندی" در مراسم تکریم و معارفه سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان همدان که عصر روز شنبه ۴ تیرماه با حضور مسئولان استانی و کشوری برگزار شد با بیان این‌که ۶ میلیارد دلار درآمد ارزی از طریق کشاورزی در کشور ایجاد شده است، اظهار کرد: تامین امنیت غذایی کشور اولویت اصلی وزارت جهاد کشاورزی در سازمان‌های استانی است و مکلف به توسعه این امر هستیم.

وی در ادامه افزود: جنگ روسیه و اوکراین یک‌سری مشکلات غذایی در سرتاسر جهان ایجاد کرد و اولویت فعالیت ما در کشور تامین امنیت غذایی است تا در این زمینه بیش از پیش نسبت به باقی کشورها مستقل باشیم تا بتوانیم از این بابت آسوده خاطر باشیم.

برومندی تصریح کرد: تجاری‌سازی تولید و ارتقای صادرات محصولات کشور به کشورهای خارجی از دیگر اولویت‌های ما جهت فعالیت در وزارت جهادی کشاورزی است.

وی "سنددار کردن اراضی کشاورزی کشور" ، "تدوین الگوی کِشت" و "کشاورزی قراردادی" را دیگر برنامه‌های این سازمان دانست.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این‌که ۵ میلیون تن محصولات غذایی کشور در استان همدان ایجاد می‌شود، اظهار کرد: این موضوع نشان می‌دهد استان همدان یکی از کلیدی‌ترین استان‌های کشور در این زمینه است.

ادعای جدید آمریکا درباره روسیه و اوکراین

وی در پایان گفت: سفر استانی رئیس جمهور دولت مردمی به استان همدان می‌تواند فرصت ارزشمندی در راستای اقدامات لازمه کشاورزی استان باشد و موارد مربوط به کشاورزی همدان که لازم است به سمع و نظر ایشان برسد تهیه و تدوین شده است.

حسن رضانیا، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان در این جلسه خواستار توجه این سازمان به مبحث مهم تامین امنیت غذایی کشور در راستای اهداف سند تحولی که دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در این رابطه تدوین کرده شد.

آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان همدان عصر امروز شنبه ۴ تیرماه با حضور "محمدمهدی برومندی" معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، "داریوش سالم پور" مجری طرح توسعه گلخانه‌های کشور، "حسن رضانیا" معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، "محمدرضا غلامی پاک" مشاور اجرایی استاندار همدان و دیگر متولیان امر برگزار و رضا بهراملو سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان همدان شد.

پیش از وی "منصور رضوانی جلال" به مدت ۶ سال رئیس این سازمان بود و پس از آن "غلامحسین تقوی" به مدت ۵ ماه سرپرستی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان را برعهده داشت که در پایان از زحمات و تلاش‌های وی تقدیر شد و در نهایت این عنوان به "رضا بهراملو" رسید و وی سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان همدان شد.

هر آنچه درباره تاریخ اختلافات اوکراین و روسیه باید بدانید