رسانه‌های انگلیسی گزارش کردند که خدمات ریلی انگلیس امروز (شنبه) در پی اعتصاب مجدد هزاران کارگر بخش راه‌آهن انگلیس در اعتراض به شرایط شغلی و حقوقشان، فلج خواهد شد.

انگلیس

دو واکنش متفاوت به مکالمه انگلیسی خیابانی

طبق این گزارش، اعضای اتحادیه راه‌آهن، دریانوردی و حمل‌ونقل (RMT) انگلیس برای سومین بار در این هفته دست از کار کشیده‌اند و این در حالی است که نشانه‌ای از دستیابی به رسیدن به هدف مورد نظر خود در جدال با مقام‌های مسئول مشاهده نشده است.

مقام‌های انگلیسی می‌گویند که امروز (شنبه) در پی اعتصاب کارکنان بخش ریلی، تنها یک پنجم خدمات انجام خواهد شد و نیمی از خطوط بسته خواهد بود و اپراتورها به مسافران می‌گویند که در صورت لزوم فقط با قطار سفر کنند و از قبل سفر حتماً سفر خود را بررسی کنند.

بر اساس این گزارش، خدمات ریلی و حمل و نقل عمدتاً محدود به خطوط اصلی خواهد بود اما حتی این بخش‌ها نیز فقط بین ساعت 7:30 صبح تا 6:30 بعد از ظهر به وقت محلی باز خواهند بود. این اختلال تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

عکس الهام پاوه‌نژاد روی مجله انگلیسی

«استیو مونتگومری» رئیس گروه حمل و نقل ریلی که نمایندگی اپراتورها را بر عهده دارد، گفت: «ما بسیار ناامید هستیم که رهبری اتحادیه RMT اقدامی را انتخاب کرده است که میلیون‌ها نفر را که در آخر هفته برنامه‌هایی داشتند، به شدت آزار خواهد داد».

بر اساس این گزارش،‌تخمین زده می‌شود که اعتصاب‌های این هفته 150 میلیون پوند به صنعت ریلی انگلیس رسانده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که نمایندگان اتحادیه «آر ام تی» و شرکت نتورک ریل به عنوان زیرساخت شبکه ریلی انگلیس گفت‌وگو برای بهبود اوضاع کارکنان بخش ریلی انگلیس را آغاز کرده‌اند که البته این مذاکرات تاکنون نتیجه‌ای در پی نداشته است.