نفتالی بنت گفت که تصمیم گرفتم با انحلال کنست، مانع از نابسامانی قانونی در اسرائیل شوم، همین امر موجب اتخاذ این تصمیم شد. نفتالی بنت گفت که پس از انجام گفتگوها و مشورت‌هایی حقوقی، به این نتیجه رسیدم که اسرائیل در آستانه ورود به هرج و مرج قرار دارد و من اجازه این را نمی‌دهم. در ادامه گزارش نفتالی بنت را مشاهده می نمایید.

نفتالی بنت

آغاز بازبینی سیاست‌های اسرائیل در قبال ایران توسط نفتالی بنت

بنت اعلام کرد که این تصمیم ساده‌ای نبوده اما وی و لاپید تصمیم درست را گرفته‌اند.

وی اظهار کرد: تصمیم به انحلال کنست و تاریخ برگزاری انتخابات گرفتیم.
بنت تصمیم به انحلال کنست را تصمیم درست برای رژیم صهیونیستی دانسته است.

وی همچنین اعلام کرد که لاپید به زودی عهده دار نخست وزیری می شود و قدرت به صورت منظم برای آنچه وی تضمین منافع اسرائیل خواند، منتقل خواهد شد.
 بنت و یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که مامور تشکیل کابینه ائتلافی شده بودند، دوشنبه شب برای انحلال کنست و انتخابات زودهنگام به توافق رسیدند.

بنت: حصول توافق در وین به زودی امکانپذیر خواهد بود

براساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی همچنین دو طرف بر سر برگزاری انتخابات زودهنگام در ۲۵ اکتبر (۳ آبان) نیز توافق کردند.

درحالی که شبکه تلویزیونی رژیم صهیونیستی به نقل از چند مقام نزدیک به بنت اعلام کرد که نخست وزیر تصمیم گرفته که در انتخابات آینده بار دیگر شرکت کند، روزنامه "اسرائیل الیوم" به نقل از برخی منابع در حزب "یمینا" گزارش داد که بنت درصدد کناره‌گیری از دنیای سیاست است.

در همین حال، شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تاکید کرد که بنت به نزدیکان خود اعلام کرده است که فعلا قصد دارد از سیاست کناره‌گیری کند و نمی‌خواهد با کسی در ارتباط باشد و طی روزهای آتی در مورد آینده خود تصمیم‌گیری خواهد کرد.

سناتور مایکل بنت: ایران اینک بیش از یک سال با ساخت بمب اتمی فاصله دارد