رقابتی به نام کنکور  و برگ برنده ای به نام کتاب کنکور

هر ساله رقابت تنگاتنگی میان دانش آموزان سراسر کشور بر سر اجازه ورود به رشته و دانشگاه دلخواه وجود دارد، رقابتی که گاه نامش هم دلهره ایجاد می‌کند. درست یا نادرست، در حال حاضر کنکور، چالشی است که اکثریت قریب به اتفاق دانش‌آموزان و در مراحل بعد دانشجویان از طریق آن محک زده می‌شوند. این آزمون نه‌تنها میزان سواد علمی یا محتوای آموزشی دریافت شده، بلکه سرعت عمل، توانایی کنترل شرایط آزمون، تجربه و توانایی کافی شرکت‌کنندگان را نیز دربر دارد. در همین راستا روش‌ها، متدها و ابزار متنوعی به کمک دانش‌آموزان می‌آیند تا آمادگی هر یک از آن‌ها را در رقابت با دیگران بالا ببرند. در میان این حجم از نیروهای کمکی، کتاب‌های کنکور یکی از مهمترین موارد هستند. در ادامه بیشتر درباره کتاب‌های کنکور توضیح خواهیم داد و به طور ویژه مواردی از لیست بهترین کتاب زیست شناسی کنکور را به شما معرفی خواهیم کرد.

1

کتاب کمک‌آموزشی

کتاب‌های کمک‌آموزشی مختص کنکور نیستند و در تمام رده‌های سنی و مقاطع تحصیلی وجود دارند. به دلیل نواقصی که ممکن است در محتوای کتاب‌های درسی وجود داشته باشد و یا به دلیل گنگ بودن برخی مطالب، کم بودن تمرین‌ها و فعالیت‌ها بسیاری از مدارس یا خانواده‌ها از مقاطع ابتدایی کار با کتاب‌های کمک‌آموزشی را در برنامه درسی دانش‌آموزان خود قرار می‌دهند. اما استفاده از این کتاب‌ها پیش از آزمون‌های ورودی مانند کنکور، عمومیت بیشتری دارد و در کنار رقابتی که میان شرکت‌کنندگان آزمون وجود دارد، انتشارات مختلف نیز با به‌روزرسانی محتوا و متد کتاب‌های خود با یکدیگر در رقابت هستند. به همین دلیل انواع مختلفی از کتاب‌های کمک‌آموزشی وجود دارند و شما باید براساس نیاز خود آن‌ها را انتخاب کنید. بنابراین برای انتخاب بهترین کتاب زیست شناسی کنکور ببنید چه نیازی دارید و کدام نوع از این کتاب‌ها مناسب شما خواهند بود. برای آشنایی هرچه بیشتر با بهترین کتاب زیست شناسی کنکور اینجا کلیک کنید.

  1. کتاب‌هایی که شامل توضیحات کامل درس به همراه تست و تمرین هستند؛ این نوع کتاب‌ها مناسب کسانی است که در درسی ضعیف هستند یا خود را برای سال تحصیلی جدید آماده می‌کنند.
  2. کتاب‌هایی که شامل نکات کلیدی درس و تمرین‌های زیاد بوده و به شیوه آموزش از طریق تمرین هستند؛ این نوع کتاب‌ها برای کسانی مناسب است که بر محتوای درس تسلط داشته و تنها نیاز به مرور مطالب دارند.
  3. کتاب‌هایی که شامل تمرین، تست یا سوالات چهارگزینه‌ای هستند؛ مناسب کسانی است که با تسلط بر مطالب درسی برای کنکور و آزمون‌های دیگر آماده می‌شوند.

2

بهترین کتاب کنکور

خوشبختانه منابع زیادی برای هر یک از رشته‌ها و دروس کنکور وجود دارد و ما می‌خواهیم نمونه‌هایی از بهترین کتاب زیست شناسی کنکور را به شما معرفی کنیم. اما پیش از آن بهتر است بدانیم برای انتخاب یک کتاب کمک‌آموزشی باید چه مواردی را در نظر بگیریم، یک کتاب کمک‌آموزشی مناسب ویژگی‌های زیر را دارد؛

  1. مطالب و فعالیت‌های کتاب هدفمند و بر‌اساس برنامه مشخصی است.
  2. ترتیب مطالب و درس‌ها مطابق یادگیری‌های پیشین دانش‌آموز است؛ یعنی او را پله پله پیش می‌برد و در او انگیزه مطالعه مطالب بعدی را ایجاد می‌کند.
  3. حاوی سوالات و فعالیت‌های زیادی بر اساس محتوای کتاب درسی است و دانش‌آموز را درگیر انجام آن‌ها می‌کند
  4. 3

بهترین کتاب زیست شناسی کنکور

زیست شناسی یکی از تاثیرگذارترین دروس در نتیجه کنکور رشته علوم تجربی است. با توجه به حجم بالای محتوای درسی و نیاز به تسلط کامل و مرور بر تک‌تک سرفصل‌ها، کتاب‌های کمک‌آموزشی بسیار زیاد و متنوعی به کمک شرکت‌کنندگان در کنکور علوم‌تجربی آمده‌اند. در ادامه چند نمونه از لیست بهترین کتاب زیست شناسی کنکور را که هر یک از انتشارات منتشر کرده‌اند را معرفی می‌کنیم؛

انتشارات خیلی سبز

چند مورد از لیست بهترین کتاب زیست شناسی کنکور از انتشارات خیلی سبز منتشر شده اند که شامل موارد زیر هستند؛

زیست شناسی دهم تجربی تست خیلی سبز

این کتاب تالیف ابوذر نصری، حسن محمد نشتایی، کمیل نصری و گروه آموزشی ماز است. نوع کتاب آموزش و تست است. این کتاب سال ۱۴۰۰ در ۶۰۲ صفحه شامل درسنامه و تست به صورت تک جلدی منتشر شده است.

زیست شناسی یازدهم تجربی تست خیلی سبز

این کتاب تالیف کمیل نصری، حسن محمد نشتایی و گروه آموزشی ماز است. نوع کتاب آموزش و تست است. این کتاب سال ۱۴۰۰ در ۷۲۲  صفحه شامل درسنامه و تست به صورت تک جلدی منتشر شده است.

زیست شناسی دوازدهم تجربی تست خیلی سبز

این کتاب تالیف حسن محمد نشتایی، کمیل نصری و گروه آموزشی ماز است. نوع کتاب آموزش و تست است. این کتاب سال ۱۴۰۰ شامل درسنامه و تست به صورت تک جلدی منتشر شده است.

زیست گیاهی جامع کنکوری جی بی خیلی سبز

از دیگر مواردی که می‌توانید به عنوان بهترین کتاب زیست شناسی کنکور مطالعه کنید، این کتاب تالیف حسین ذبحی و نوع کتاب جمع بندی است و در ۲۴۰ صفحه سال ۱۴۰۰ منتشر شده و به صورت تک‌جلدی است.

انتشارات گاج

در لیست بهترین کتاب زیست شناسی کنکور، انتشارات گاج سهم بیشتری از عناوین را به خود اختصاص داده است، این کتاب‌ها شامل کتاب‌های زیست شناسی پایه به پایه میکروطبقه‌بندی گاج، زیست شناسی پایه‌به‌پایه آی‌کیو گاج هستند اما اگر به دنبال مجموعه‌ای کامل هستید کتاب‌های جامع کنکورگاج انتخاب مناسب‌تری هستند که در ادامه هر کدام به صورت جداگانه معرفی می‌شوند:

زیست شناسی جامع کنکور تجربی گاج

این کتاب‌ تالیف احمد آقاجان‌پور است و شامل درسنامه، تست و پاسخنامه تشریحی است. از نکات خوب این کتاب‌ پوشش کامل محتوای درسی با استفاده از نمودار و شکل‌های رنگی است.

بانک تست زیست شناسی جامع کنکور میکروطبقه‌بندی گاج

این کتاب تالیف محمد عیسایی، اسففندیار طاهری و حسن قائمی است. نوع کتاب بانک تست و دربرگیرنده تمام مقاطع است. تعداد صفحات ۴۴۸ صفحه، شامل تست در دو جلد و در سال ۱۴۰۰ انتشار یافته است.

متن و مکث زیست شناسی کنکور میکروطلایی گاج

این کتاب تالیف مهدی ضرغام و سوگل فرقانی است. نوع کتاب آموزش و تست است و شامل درسنامه و تست است. تعداد صفحات کتاب ۵۲۰ صفحه است و در سال ۱۴۰۰ در یک جلد منتشر شده است.

درسنامه زیست کامل کنکور میکروطلایی گاج

این کتاب تالیف حمیدرضا زارع و و نوع کتاب درسنامه است. تعداد صفحات ۸۶۱ صفحه است و در یک جلد شامل درسنامه در سال ۱۴۰۰ منتشر شده است.

دیگر کتاب‌ها

علاوه بر کتاب‌هایی که به آن‌ها اشاره شده است می‌توانید موارد زیر را نیز به عنوان بهترین کتاب زیست شناسی کنکور در نظر داشته باشید؛

زیست شناسی پایه‌به‌پایه نشر الگو (دهم، یازدهم و دوازدهم)

زیست شناسی پایه‌به‌پایه نشر مهروماه (دهم، یازدهم و دوازدهم)

برای آشنایی هر چه بیشتر با بهترین کتاب زیست شناسی کنکور اینجا کلیک کنید.

سخن آخر

برای دسترسی آسان به تمام کتاب‌هایی که در لیست بهترین کتاب زیست شناسی کنکور نام برده می‌شوند و همچنین دیگر کتاب‌های کمک‌آموزشی می‌توانید به بانک کتاب وطن بوک مراجعه کنید و با خرید آنلاین و اینترنتی کتاب از تخفیفات و امکان ارسال رایگان آن بهره‌مند شوید.