در این مقاله می خواهیم در مورد :

  تحصیل در کانادا

مزیت های تحصیل در دانشگاه های  گرافیک کانادا

 اعتبار دانشگاه های گرافیک کانادا

معرفی دانشگاه های گرافیک کانادا  

فهرست دانشگاه های گرافیک کانادا  

مطالبی را ارائه دهیم.

تحصیل در کانادا

کشور کانادا مکان مناسبی  جهت آموزش و ادامه ی تحصیل  در زمینه هنر می باشد. تعداد زیادی از مشتاقان هنر اکثرا کشور کانادا را جهت  سپری کردن مقاطع تحصیلی خود  برمی ‌گزینند. دلایل مختلفی برای گزینش کانادا جهت ادامه تحصیل در زمینه های هنری از طرف دانشجوهای غیر بومی مطرح می شود.

قسمتی از این مساله به این دلیل است که در کانادا فرهنگ های متنوعی وجود دارند و قسمت دیگر به رشد و  تعلیم اشخاصی که در کانادا در زمینه هنر به عنوان ستاره درخشیده اند، بر می گردد.

با در نظر گرفتن  این چنین محیط هنری‌ که در کشور  کانادا موجود است، ادامه ی تحصیل در شاخه های هنر در دانشگاه های کشور کانادا شرایطی را ایجاد می نماید تا ادامه تحصیل در شاخه های هنر به درست ترین شکل ممکن انجام شود و همچنین دانشجو بتواند پس از فارغ التحصیل شدن، با اطمینان در مسیر یافتن شغل متناسب، پیش برود.

 برجسته ‌ترین نقاط قوتی که  در ادامه دادن  به تحصیلات  در کانادا وجود دارد،  به شرح زیر می باشد:

مزیت های تحصیل در دانشگاه های کانادا

۱- مخارج ادامه تحصیل در کشور کانادا در مقایسه با مخارج ادامه تحصیل در کشورهایی همچون استرالیا، انگلستان و آمریکا  بسیار کمتر است.

۲-  ساکن شدن در کانادا پس از پایان تحصیلات: پس از فارغ التحصیلی، در همه ی استان های  کشور کانادا با بهره گیری  از راه های مهاجرت می توان ساکن شد.

۳- نکته مثبت دیگری که  در این زمینه وجود دارد،  این است که زمانی که صرف ادامه تحصیل در کشور کانادا می شود، هنگام گرفتن پاسپورت کانادایی به عنوان زمان اقامت فرد محسوب می ‌شود. یعنی نیمی از زمانی که شما در این کشور تحت عنوان دانشجو ساکن هستید ، هنگام گرفتن پاسپورت به عنوان زمانی که برای به دست  آوردن پاسپورت نیاز است، محسوب می‌ شود.

۴- در بعضی از استان ‌های کشور کانادا، هزینه پرداختی شما به عنوان شهریه  پس از پایان تحصیلات،  به عنوان میزان مبلغی که از مالیات  معاف می شوید، برایتان محاسبه می شود و تا ۷۰٪ از آن مبلغ به شما بازگردانده  می شود.

۵- مخارج زندگی کردن در کشور کانادا در مقایسه با کشورهایی مانند انگلستان، استرالیا و آمریکا کمتر است.

۶- برعکس کشور آمریکا که به دانشجویان خود در اکثر موارد اجازه ی داشتن شغل همزمان با تحصیل را نمی ‌دهد، کار کردن دانشجویان در کشور کانادا مورد تایید قانون است  که باعث می شود شما بتوانید در کنار تحصیل، شغل مورد نظر خود را به انجام برسانید. در روزهایی که دانشجو سر کلاس حاضر می شود، ۲۰ ساعت کار در هفته  مجاز است و در بقیه روزها می ‌تواند به صورت تمام وقت کار کند.

۷- مهیا بودن شرایط برای به دست آوردن ویزای کار همراه دانشجو برای همسر و همچنین  فرزندان، از ابتدای وارد شدن به کشور کانادا و حتی قبل از وارد شدنتان به کشور کانادا

۸- مهیا بودن شرایط برای تحصیل رایگان فرزندان در هنگام تحصیل  والدینشان در کانادا

۹- همسر فرد مشغول به تحصیل می ‌تواند بدون محدود شدن در کانادا مشغول به کار شود.

۱۰- می ‌توانید بعد از به دست آوردن ویزای کانادا، دانشگاه یا رشته خود را بدون خارج شدن از کشور کانادا تغییر دهید.

۱۱- در کانادا می توانید به زبان فرانسوی نیز تحصیل کنید.

۱۲- هزینه ی کم تحصیل فرزندان در مدارس عمومی کشور کانادا به صورتی است که اغلب از هزینه ی مدارس در کشورهای مبدا، بسیار کمتر است.

۱۳- برای فرزندان زیر ۱۶ سال، بدون حاضر شدن در سفارت کانادا می‌ توان ویزا گرفت.

۱۴- به دست آوردن ویزای تحصیلی بدون حضور در سفارت میسر است و پروسه تایید ویزا به صورت ۱۰۰% آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می ‌پذیرد.

۱۵- در مقاطع فوق لیسانس و دکترا در کشور کانادا، امکان به دست آوردن بورسیه های دولتی و بورسیه های دانشگاه ها نیز وجود دارد.

اعتبار دانشگاه های گرافیک کانادا

QS کوتاه شده ی  (Symonds Quacquarelli)  سازمانی است که در انگلستان وجود دارد و یکی از  برجسته ‌ترین و با اهمیت ترین  سیستم های تعیین طبقه و رتبه برای دانشگاه های جهان در هر سال  است.

در زیر، رتبه بندیQS  دانشگاه های هنر و طراحی ارائه شده است:

 - دانشگاه بریتیش کلمبیا در رتبه ی 51 - 100 قرار دارد.

 - دانشگاه تورنتو در رتبه ی۵۱_۱۰۰قرار دارد.

- دانشکده ی هنر و طراحی دانشگاه  Emily Carrدر رتبه ی 150-101 قرار دارد.

- دانشگاه مونترآل در رتبه ی 150_101قرار دارد.

- دانشگاه آلبرتا  در  رتبه ی 150-101قرار دارد.

- دانشگاه کنکوردیا در رتبه ی 200 _۱۵۱ قرار دارد.

 - دانشگاه یورک در رتبه ی 200 – 151 قرار دارد.

معرفی دانشگاه های گرافیک کانادا

شاخه طراحی گرافیک برای محصلان با خلاقیتی که مایلند در زمینه گرافیک دیجیتال و چاپ به فعالیتشان ادامه دهند، به وجود آمده است.

شاخه ی طراحی گرافیک؛ پروسه ی  برقرار کردن ارتباط چشمی و پیدا کردن راه حل برای مسئله به کمک استفاده از کلمات، تصاویر و رنگ ها می باشد. رشته طراحی گرافیک از ماهیت و ترکیب اطلاعات تشکیل شده است که به ارتباط برقرار کردن و سمت و سو گرفتن کمک می نماید. اشخاصی که در زمینه طراحی گرافیک کار می کنند، با ایجاد نمادها، تصاویر و متون و ترکیب آن ها، نمونه های عینی طرح ها و پیام ها را ایجاد می نمایند. اشخاصی که در زمینه طراحی گرافیک کار می ‌کنند، از حروف چینی، هنرهای بصری و فنون چیدمان صفحات در راستای به وجود آوردن  ترکیبات عینی بهره می برند. از کاربردهای متداولی که برای طراحی گرافیکی وجود دارد، می ‌توان به  طراحی  لوگو و نام تجاری برای شرکت ها، طراحی بخش ابتدایی مقاله برای روزنامه‌ ها و کتاب‌ها، طراحی کردن سایت ها و یا همچنین طراحی کردن محیط زیست، طراحی های تبلیغاتی، طراحی کردن در بخش وب، طراحی های ارتباطی، طراحی بسته ‌بندی محصولات و کالاها و تبلیغات آن ها می باشد

معتبرترین دانشگاه های گرافیک کانادا

در  این بخش؛ فهرستی از دانشگاه های معتبر کانادا که در زمینه گرافیک دانشجو می ‌پذیرند، ارائه می شود:

- دانشکده هنر و طراحی امیلی کر

- دانشگاه تورنتو

- دانشگاه بریتیش کلمبیا

- دانشگاه آلبرتا  

- دانشگاه یورک

- دانشگاه کنکوردیا

- دانشگاه وسترن

- دانشگاه مونترال  

- دانشگاه سیمون فریزر

- دانشگاه هنر و طراحی اونتاریو

- دانشگاه هنرهای دستی و طراحی نیوبرانزویک

- کالج هنر و طراحی  نوا اسکوشا

- کالج هنرهای دیجیتال CG Spectrum

- دانشگاه full sail

- موسسه ی هنرهای رسانه ای ونکوور

- لانگارا، کالج آموزش های عالی

- مدرسه ی طراحی IDEA دانشگاه capilano

- کالج طراحی هنرهای بصری ونکوور