هانطور که می دانید فرم صورت هر فرد با فرد دیگر متفاوت است اما می توان تمامی این فرم ها را به چند دسته بندی کلی تقسیم کرد و با تعیین یکسری مشخصه هایی که مختص به هر گروه است صورت افراد را در یکی از این دسته بندی ها قرار داد، شناخت این دسته بندی ها کمک زیادی به شما در انتخاب مدل مو، مدل عینک و حتی نوع آرایش شما دارد در نتیجه بهتر است قبل از خرید عینک آفتابی با انواع فرم صورت آشنا شوید و مدل فرم صورت خود را بشناسید تا انتخاب هوشمندانه تری در حین عینک داشته باشید، اگر با انواع فرم صورت به درستی آشنایی داشته باشید می توانید عینکی که هماهنگی بیشتری با فرم صورتتان دارد را انتخاب کرده و شیک پوش تر به نظر برسید.

عینک آفتابی چیزی فراتر از لوازم و تزئینات اصلی تابستان است، آن ها از چشم ما در برابر اشعه مضر آفتاب محافظت می کنند، خستگی را کاهش می دهند و به عنوان یک تکمیل کننده برای تیپ و استایل تان می توانید از عینک آفتابی استفاده کنید؛ البته به شرطی که فریم مناسبی که متناسب با فرم صورتتان است را  انتخاب کنید.

y1

آشنایی با انواع فرم صورت

  1. مدل قلبی: همانطور که از اسمش پیدا است کسانی صورت قبلی شکلی دارند، دارای پیشانی پهن و کشیده تری نسبت به سایر اجرای صورتشان هستند و چونه کوچک و تیزی دارند که قسمت پایینی صورتشان را کوچک تر ا قسمت بالایی آن جلوه می دهد؛ به همین دلیل انتخاب فریمی که حجم بالای صورت را بیشتر نکند کار سختی خواهد بود. به افرد که صورتی به این فرم دارند توصیه می شود که از خرید فریم های برزگ و برجسته خودداری کرده و به سرغ فریم های ضریف یا نیمه فریم مانند عینک آفتابی های کلاب مستری بروند تا تعادل را درجلوه بیرونی صورت خود بر قرار کنند.عینک آفتابی هایی که دارای فریم های گرد با دسته های ظریف هستند نیز می توان یکی دیگر از انتخاب های این دسته افراد برای خرید عینک آفتابی باشد.

مدل های عینک آفتابی مناسب صورت های قلبی: عینک های گرد یا فریم های دایره ای شکل، فریم های خلبانی، عینک های بدون قاب یا قاب های کوچک با فریم نازک و...

  1. مدل مربعی: در صورت هایی که فرم مربعی شکلی دارند خط فک و خط پیشانی نسبت به سایر فرم های صورت بزرگ تر است در نتیجه شما برای متعادل سازی صورت بهتر است از فریم هایی که در متضاد با فرم صورتتان هستند، استفاده کنید به عنوان مثال عینک هایی که فریم گرد یا بیضی شکلی دارند بهترین گزینه برای تکمیل کردن زیبایی شما محسوب می شوند. اکثر افرادی که دارای صورت مربعی هستند به سمت عینک های خلبانی و کلاب مستری می روند تا زوایای صورتشان را زیبا تر نشان دهند.

مدل های عینک آفتابی مناسب صورت های مربعی: عینکی که عرض قاب برابر با عرض صورت شما باشد، عینک های بزرگ، شیشه هایی با قاب های بیضی ، گرد یا قطره ای شکل، فریم های چشم گربه ای، و مدل های خلبانی و ...

y2

  1. مدل گرد: کسانی که پیشانی های کوچک با خط کف کوچکی دارند در دسته بندی فرم گرد صورت قرار می گیرند، این افراد برای خرید عینک آفتابی بهتر است به سمت فریم های مربعی یا مستطیلی شکل بروند تا کمی صورتشان را زاویه دار  نشان دهد، به طور کلی مدل هایی که فریم بالای آن ها پهن باشد باعث کشیده تر شدن جلوه صورت شما می شود. به عنوان مثال مدل های برند polaroid  و wayfarers تنوع زیادی از این سبک عینک ها دارند که می توانید طبق سلیقه خود یکی از آن ها را انتخاب کنید.

مدل های عینک آفتابی مناسب صورت های گرد: عینک هایی که فریم مستطیلی و مربعی دارند، فریم های چشم گربه ای، فریم های پروانه ای و ...

  1. مدل بیضی: کسانی که صورت های بیضی شکلی دارند دارای ایده آل ترین حالت در بین انواع فرم صورت هستند چراکه خط فک و پیشانی این افراد نه زیادی بزرگ است که مجبور باشند از عینک های گرد استفاده کنند و نه آنقد کوچک است که برای تکمیل زاویه صورت خود مجبور باشند از فریم های مستطیلی استفاده کنند. این افراد هیچ محدودیتی در انتخاب مدل عینک آفتابی ندارند و به راحتی می توانند کلکسیونی از انواع مدل ها و فریم های عینک را تهیه کرده و استفاده کنند. فقط به این نکته توجه کنید که فریم هایی که دسته آن ها در پایین ترین قسمت عینک قرار گرفته است باعث کشیده تر به نظر رسیدن صورت شما می شود.

مدل های عینک آفتابی مناسب صورت های بیضی: عینک هایی با انواع قاب های مستطیل، بیضی و گرد، فریم های پروانه ای، فریم های چشم گربه ای و مدل های خلبانی و ...