هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

از زمان شوروی سابق سطح تحصیلات در کشور روسیه اهمیت بسیار زیادی برخورد دار بود که از مهمترین رشته های که سطح کمی و کیفی بالایی دارد رشته های پزشکی و دندان پزشکی در این کشور است که سالانه پذیرای دانشجویان زیادی از کشورهای مختلف است که این باعث رشد روز افزون دانشگاه های این کشور در این زمینه شود. در این کشور دوره های بسیار متنوعی و فرصت های خوبی برای گذراندن کاروزی ها در بیمارستان های این کشور فراهم شده است که از دیگر مزایای خوب برای تحصیل در این کشور می باشد.

دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور در رشته های پزشکی فارغ التحصیل میشوند در هر بخش از جهان در کشورهای مختلف میتوانند مشغول به کار شوند و از متخصصان رشته های پزشکی که در این کشور مدارک پزشکی خود را گرفته اند خواهان زیادی دارد و سالانه تعداد زیادی از این دانشجویان به راحتی شغل های مورد نظر خود را پیدا میکنند و مشغول به کار میشوند.

دانشگاه های روسیه هرساله دارای دانشگاه های رده بالایی در لیست دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت و درمان کشورمان نیز می باشد و از این رو با توجه به هزینه مقرون به صرفه یکی از بهترین مقاصد ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشد.

 

D2

بهترین دانشگاه های روسیه

دانشگاه ایالتی اوفا

پزشکی و دندانپزشکی در اوفا

"دانشگاه علوم پزشکی اوفا قدیمی ترین دانشگاه برتر پزشکی در روسیه است.  دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین 10 دانشگاه برتر دانشگاه علوم پزشکی روسیه قرار دارد.  با توجه به ساختار شهریه کم و فرآیند پذیرش آسان ، دانشگاه علوم پزشکی اوفا در بین دانشجویان بین المللی برای مطالعات پزشکی  داراى محبوبیت بسیارى است. "

دانشگاه ایالتی علوم پزشکی باشکیرستان ( اوفا ) یکی از قدیمی ترین و برترین دانشگاه های پزشکی در فدراسیون روسیه و مرکز علوم پزشکی و داروسازی ایالت باشکیرستان روسیه می باشد که در سال 1932 تاسیس شده است.

شهر اوفا مرکز ایالت باشکیرستان، یک از بزرگترین و زیباترین شهر ها در فدراسیون روسیه می باشد.

در ابتدای تشکیل این دانشگاه تنها دارای یک دانشکده پزشکی عمومی بوده است و پس از آن در سال 1961 دانشکده دندانپزشکی و سپس دانشکده های میکروبیولوژی و داروسازی و .. در سال های 1970 به بعد به آن اضافه گردیده است .

 

اطلاعات کامل دانشگاه پزشکی اوفا را در اینجا مطالعه کنید!

 

D3

دانشگاه سچینوا مسکو

داروسازی سچینوا؛ قیمت ها و شرایط دانشگاه

اولین دانشگاه علوم پزشکی مسکو (MSMU ، به طور رسمی IM Sechenov اولین دانشگاه پزشکی دولتی مسکو ، به طور غیر رسمی آکادمی پزشکی مسکو یا دانشگاه Sechenov ؛ روسی: Первый Московский государственный медицинский университет имени И. М. Сеченова) قدیمی ترین انستیتوی آموزش پزشکی در کشور روسیه است که در شهر مسکو واقع شده است.

این دانشگاه در سال 1758 به عنوان بخشی از دانشکده پزشکی دانشگاه امپریال مسکو به عنوان اولین دانشکده پزشکی در روسیه تأسیس شد. در سال 1930 این موسسه آموزش پزشکی از دانشگاه امپریال مسکو جدا شد و به طور مستقل شروع به فعالیت نمود. در سال 1955 این موسسه با تغییر نام به یکی از دانشمندان علم روانشناسی به نام ایوان سچینو، پدر علم روانشناسی روسیه؛ تغییر نام داد و از آن پس با نام دانشگاه سچینوا شناخته می شود.

این دانشگاه در حال حاضر تمرکزش بر روی تعلیم و تربیت داروسازان و پزشکان عمومی می باشد. دانشگاه سچینوا دارای بیش از 20 ساختمان مجزا همراه با کلاس های درس، سالن های سخترانی، آزمایشگاه ها، یک مرکز پژوهشی، کتابخانه، باغ گیاه شناسی و چندین خوابگاه دانشجویی می باشد.

در حال حاضر بیش از 18 هزار دانشجو از سراسر جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند. همچنین بیش از دو هزار متخصص در 120 بخش مشغول به فعالیت علمی و کار هستند که از این تعداد 85 درصد استادان دارای مدارک علمی معتبر می باشند.

شهریه دانشگاه سچینوا چقدر است ؟

شهریه پادفک دانشگاه سچینوا مبلغی در حدود 3700 دلار می باشد.

شهریه رشته های پزشکی و دندانپزشکی این دانشگاه نیز سالیانه مبلغ حدود 10 هزار دلار در سال 2020 می باشد.

همچنین شهریه رشته داروسازی دانشگاه سچینوا سالیانه مبلغ حدود 6500 دلار می باشد.

 

اطلاعات کامل تحصیل در دانشگاه سچینوا مسکو را در اینجا بخوانید!

 

D4

اعزام دانشجو به روسیه گروه بین المللی ستاره داوود

مهم ترین نکته در شروع فرایند اعزام دانشجو توسط موسسات، این است که آنها باید شناخته شده و با سابقه طولانی در این امر باشند. روسیه کشوری است که هر ساله متقاضیان بسیاری را جهت ادامه تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور خود جای می دهد. تحصیل در کشور به واسطه هزینه های نسبتا پایین آن نسبت به دیگر کشور های جهان و همچنین سطح علمی دانشگاه های آن انتخاب طلایی برای متقاضیان  و دانشجویان جویای علم به حساب می آید.

گروه بین المللی ستاره داوود به عنوان کارگزار حقوقی و تخصصی اعزام دانشجو به روسیه در کنار دیگر فعالیت های خود بالغ بر 10 سال سابقه مدیریت دانشجویان خارجی را بر عهده داشته است. با توجه به آمار ارائه شده در منابع کشور روسیه این کشور سالانه بیش از یکصد هزار دانشجوی بین المللی را در خود پذیرش می نماید. با توجه به موقعیت جغرافیایی و همچنین سیاسی روسیه و همکاری های دوستانه بسیار گسترده با کشورمان ایران ، در سالیان اخیر این کشور به یکی از گزینه های بسیار مناسب برای دانشجویان ایرانی تبدیل گردیده است.

گروه بین المللی ستاره داوود با سابقه یک دهه فعالیت به مرکزیت کشور روسیه و با ثبت قانونی در این کشور زیر نظر دولت کشور روسیه فعالیت های حقوقی و مهاجرتی از قبیل اعزام دانشجو به روسیه را به متقاضیان ارائه می نماید، ما سالانه بیش از 200 دانشجو را به اقصا نقاط روسیه و به دانشگاه های مختلف جهت ادامه تحصیل در تمامی رشته های درسی اعزام می نماییم.

تحصیل در روسیه علاوه بر مهیا نمودن امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر این کشور که در سطح منطقه و جهان شناخته شده می باشند می تواند فرصت شناختن یکی از غنی ترین فرهنگ های جامعه بشری را برای دانشجویان به ارمغان بیاورد. این کشور مهد بزرگترین دانشگاه ها و همچنین کانون پرورش برخی از بزرگترین نویسندگانی است که جهان تا کنون به خود دیده است. نویسندگانی نامدار همچون داستایوسکی و تولستوی و غیره... به همین جهت تحصیل در روسیه علاوه بر بار علمی بالا، مقدمات آشنایی بسیاری از تاریخ و فرهنگ یک ملت بزرگ را برای دانشجویان به ارمغان می آورد.

تحصیل رایگان در روسیه

کشور روسیه به عنوان یکی از کشورهایی است که تحصیل رایگان را برای دانشجویان داخلی و خارجی در قوانین خود دارد و به رسمیت می شناسد از این رو به مقصد بسیاری از دانشجویان کشور های جهان تبدیل گردیده است. مرحله نخست برای درخواست و دریافت مجوز تحصیل رایگان در روسیه نام نویسی در سایت مخصوص است. پس از نام نویسی در سایت نیاز است نامه انگیزشی برای خود بنویسید و آن را برای سایت ارسال نمایید. بعلاوه شما می‌توانید مدرک های تحصیلی و همچنین افتخارات علمی یا ورزشی خود که کسب نموده اید به پیوست درخواست خود ارسال کنید. موسسه چستوود نماینده ای است که اطلاعات دانشجویان متقاضی را برای تحصیل در روسیه را دریافت و برای  بررسی  این مدارک آنها را به وزارت آموزش و پرورش روسیه که متصدی ارزشیابی می باشد؛ ارسال می نماید.

مهمترین نکته قبولی متقاضیان جهت اخذ بورسیه تحصیلی، تسلط آنان به زبان روسی می باشد که برای این موضوع شما باید در مصاحبه حضوری شرکت نمایید و همجنین مدرک آزمون زبان روسی به نام ترکایی را داشته باشد. داشتن مدرک زبان روسی ترکایی در روند پذیرش بورسیه تحصیلی شما دارای 30 امتیاز می باشد و به همین علت دارای اهمیت بسیار بالایی است. همچنین اگر برای تحصیل در رشته های درسی که به زبان های خارجی ارائه می شود، خواهان اخذ پذیرش بورسیه تحصیلی هستید باید دارای مدرک معتبر در آن زبان ( انگلیسی، فرانسوی و ... ) باشید و در مصاحبه حضوری نیز شرکت نمایید.

جهت اطلاع از شرایط تحصیل رایگان در روسیه اینجا را مطالعه نمایید

تخصص ما انجام کلیه امور حقوقی و غیره بعلاوه اعزام دانشجو به روسیه می باشد.

گروه بین المللی ستاره داوود

کارگزار تخصصی روسیه

www.davidstar.net