به گزارش روابط عمومی شهر خبر،  سایت خبری بورس نیوز در این خصوص نوشت: سهامداران حقیقی به میزان دارایی سهام از تاریخ ۱۵ مرداد تا ۱۵ مهر ۱۳۹۹ نسبت به دریافت سود اقدام کنند.

دومین خبر پربازدید هم به بورس اختصاص داشت. به گزارش گسترش نیوز، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر اینکه بازار سرمایه درحال‌حاضر فرصتی برای اقتصاد کشور است که باید از آن استفاده کرد، ادامه داد: دولت می‌تواند از فرصت به وجود آمده در بازار سرمایه برای تامین اعتبار پروژه‌های عمرانی استفاده کند، اگر از این فرصت استفاده نکنیم، نقدینگی منجر به افزایش قیمت محصولات در بازار و این فرصت تبدیل به تهدید می‌شود.

سقوط طلا ادامه دارد. این مطلب نیز مورد توجه بسیاری از بازدیدکنندگان قرار گرفت. به گزارش اقتصاد نیوز، با وجود رشد روز افزون قیمت طلا در روز های اخیر طلا در یک سراشیبی سقوط قرار گرفته و در حال کاهش قیمت است. این موضوع باعث شده تا طلا در پایین ترین قیمت خود در چند روز گذشته قرار بگیرد.

دیگر اخبار پربازدید به این موضوع اختصاص داشت که کدام سهام بورسی آینده روشنی دارد؟ در همین خصوص سایت خبری اقتصاد نیوز نوشت:  ۱۸ شرکت دولتی که قرار است در قالب ۳صندوق ETF پذیره‌نویسی شوند شامل بانک و بیمه، پالایشگاه و فلزات و خودرو می‌شوند. اما ۱۴ اردیبهشت‌ماه مرحله اول این واگذاری‌ها با پذیره‌نویسی سهام بانک‌ها و بیمه‌ها آغاز شد و با وجود استقبال ناچیز، اما رشد قیمت قابل توجهی را ثبت کرد و خاطره‌ای شیرین برای فعالان بازار سهام شد. این موضوع را می‌توان یکی از دلایل رشد قیمت بزرگان بورس قلمداد کرد. جایی که سهام پالایشی، فلزی و خودرویی نیز در نوبت عرضه قرار گرفته‌اند و در آینده‌ای نزدیک در قالب صندوق‌های جدید ETF به صاحبان نقدینگی واگذار خواهند شد. فعالان بازار آینده‌ای روشن برای این سهام می‌بینند و از این رو از ابتدای اردیبهشت ماه تاکنون به وضوح شاهد رشد قیمت سهام پالایشی همچون «شپنا» و فولادی‌ها همچون نماد معاملاتی شرکت فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران و البته سهام خودروسازانی همچون ایران‌خودرو و سایپا بودیم.

شهر خبر، یک سایت خبرخوان ایرانی است و به دسته‌بندی و بازنشر اخبار مهم سایت‌های خبری ایران می‌‌پردازد. بسیاری از علاقه‌مندان به اخبار اقتصادی  به دلیل سهولت دسترسی به اخبار این حوزه از طریق سایت شهرخبر، روزانه بارها به شهرخبر سر می‌زنند.