حسام فغفوری با تاکید بر لزوم آگاهی مشترکان در رابطه با نوع فعالیت سودجویان، اظهار کرد: ارسال هر گونه پیامک به مشترکان مبنی بر برنده ‌شدن آنان در جشنواره و یا برنده شدن کد تخفیف و موارد مشابه، قانونی نبوده و توسط سودجویان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی مخابرات توسط پیامک انجام نمی‌شود، افزود: مشترکان فریب پیامک‌های دریافتی را نخورند؛ چرا که مخابرات منطقه زنجان برای اطلاع‌رسانی برندگان جشنواره‌های خود از تماس تلفنی استفاده می‌کند.

این مسئول ادامه داد: مشترکان نباید تحت تاثیر چنین پیامک‌هایی شماره حساب یا رمز کارت‌های اعتباری خود را در اختیار دیگران قرار دهند و اطلاع‌رسانی درباره طرح‌ها یا جوایز مخابرات تنها از طریق درگاه‌های رسمی ارتباطی شرکت انجام می‌شود.

مسئول اطلاع‌رسانی مخابرات منطقه زنجان تصریح کرد: در حال حاضر اغلب جوایز به‌صورت غیرنقدی بوده و در برگزاری مراسم قرعه‌کشی‌ علاوه ‌بر نماینده دادستان، رسانه‌ها نیز حضور دارند و در هنگام تحویل جوایز، از افراد مدارک هویتی درخواست می‌شود، بنابراین به پیامک‌ها و تماس‌های تلفنی افراد ناشناس که با صحبت‌ها و پیشنهادات غیرواقعی و تحریک‌کننده قصد فریب شما را دارند، توجه نکرده و این موضوع را به سایر اعضای خانواده نیز یادآوری کنید.

فغفوری یادآور شد: مشترکان از قبول درخواست تلفنی یا حضوری افراد ناشناس در خصوص هرگونه عملیات بانکی از جمله انتقال وجه کارت به کارت و ارائه رمز اول و دوم کارت عابر بانک و ... جدا خودداری کنند و اگر از مرکز خاصی مانند همراه اول یا مراکز این چنینی، از شما درخواست رمزهای محرمانه را داشتند، قبل از هر اقدامی فورا با سامانه مربوطه تماس حاصل کنید و به محض دریافت هرگونه پیامک و تماس تلفنی از منابع ناشناس و غیررسمی مبنی بر برنده شدن در قرعه‌کشی و درخواست انتقال وجه به صورت کارت به کارت از طریق دستگاه‌های خودپرداز، حتما موضوع را با پلیس فتا یا کارشناسان مربوطه در میان بگذارید.

این مسئول خاطرنشان کرد: بارها به مشترکان همراه اول اعلام شده که تنها مرجع موثق و قابل اعتماد برای اطلاع از برندگان قرعه‌کشی‌ها، سایت همراه اول به نشانی www.mci.ir است که مشترکان می‌توانند با مراجعه به بخش طرح‌های قرعه کشی این سایت و جست‌وجوی نام خود از نتایج قرعه‌کشی آگاه شوند.