به نقل از روزنامه "دیلی‌میل"، اریک ۳۶ ساله که همسرش "لارا" او را همراهی می‌کرد، قول داد پدرش برای هوادارانش جنگیده و به معترضان ضربه سختی وارد کند.

وی یادآور شد کسانی که در خیابان‌ها هرج و مرج ایجاد کردند، باعث خجالت کشور هستند و غایت و هدف آن‌ها را "بی‌معنی" توصیف کرد.

اریک ترامپ اظهار کرد: ما می‌خواهیم اساس اخلاقی این کشور را حفظ کنیم، زیرا زمانی که شاهد مزخرفات در تلویزیون هستید؛ زمانی که می‌بینید این حیوانات به معنی واقعی کلمه بر شهرهای ما غلبه کرده‌ و کلیساها را آتش زده‌اند... این آمریکا نیست. این‌ها اعمال آمریکایی‌ها نیست.

سخنان اریک ترامپ در حالی ایراد شد که هیچ کلیسایی به دست اغتشاشگران یا معترضان به آتش کشیده نشده، اما چند کلیسا آسیب دیده‌اند.

"کلیسای اسقفی سنت جان" که روبه‌روی کاخ سفید قرار دارد، از سوی آتش‌پراکنان هدف حمله قرار گرفت؛ اما آتش پیش از آن که صدمه‌ای به کلیسا وارد شود، مهار شد.

در شهر نیویورک، محدوده کلیسای "سنت پاتریک" گرافیتی کشیده شد و کلیسای مریم مقدس در مینیاپولیس نیز آسیب جزئی دید.

اظهار نظرات اریک به ویژه در تالسا- منطقه‌ کشتار ساکنان ثروتمند سیاه‌پوست توسط گروه تبه‌کاران سفیدپوست در سال 1921- غیرمسئولانه تلقی شده است.

"مرکز حقوقی فقر جنوبی" اریک ترامپ را به "تفرقه‌افکنی" متهم کرده، در حالی که "ریکی داویلا"، خواننده نیز گفته "تنها حیوان، اریک ترامپ است! "

اریک ترامپ همچنین معترضان را بخش بسیار کوچکی از جامعه دانست و اظهار کرد: ما دارای بهترین مردم جهان در این کشور هستیم و هیچ‌یک از آن‌ها رفتار معترضان را نمی‌پسندند.

وی افزود از آزادی مذهبی، که شدیداً در آمریکا مورد حمله قرار گرفته، حمایت خواهند کرد.

فرزند رئیس جمهور آمریکا گفت، پدرش تمام آمریکایی‌ها را تشویق می‌کند "کریسمس مبارک" بگویند- اصطلاحی که شدیداً مورد حمله قرار گرفته است- و همچنین وعده داد پدرش عبارت "توکل ما به خداست" را روی پول رایج نگه دارد.

دیوان عالی آمریکا یک پرونده آتئیستی برای حذف عبارت "توکل ما به خداست" به عنوان یک شعار ملی، از تمام سکه‌ها و اسکناس‌های وزارت خزانه‌داری را رد کرده است.

اریک ترامپ همچنین وعده داد، از متمم دوم قانون اساسی آمریکا حفاظت کند.