به گزارش پارس به نقل از واحد مرکزی خبر، دراستان اصفهان نیز با توجه به افزایش مسافرتهای تابستانی این محدودیتها اعمال شده است.
سرپرست پلیس راه استان اصفهان گفت: این طرح برای سهولت در تردد خودرو ها درمحورهای مواصلاتی استان اصفهان از امروزتا پایان شهریور اجرا می شود.

سرهنگ انصاری افزود: براساس این محدودیت تمامی خودروها به غیر از کامیون های حامل مواد سوختی و فاسد شدنی در محور زرین شهر – سفید دشت، بروجن-یاسوج، لردگان – ایذه و بالعکس از ساعت ۷ صبح تا ۲۳ شب ممنوع است.

همچنین در جاده رشت به قزوین و آستارا به اردبیل نیز محدودیت ترافیکی اعمال شده است.

رییس پلیس راه گیلان اعلام کرد: برای آسان کردن بازگشت مسافران در آخرین روزهای تابستان تردد خودروهای باربری سنگین به جز حاملان مواد فاسد شدنی و سوختی از ساعت ۱۴ تا ۲۴ امروز و شنبه و از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ جمعه و یکشنبه آینده از جاده رشت به قزوین و بر عکس ممنوع است.

سرهنگ رستگار افزود: تردد خودروهای باربری سنگین به جز حاملان مواد فاسد شدنی و سوختی از ساعت ۸ تا ۲۴ جمعه و یکشنبه آینده از جاده آستارا به اردبیل ممنوع است.
وی افزود: ترافیک خودروها در این ۲ محور اصلی ورودی و خروجی گیلان در حال حاضر روان است.
رییس پلیس راه آذربایجان شرقی نیز از اعمال محدودیت های ترافیکی جاده ای در این استان خبر داد.
سرهنگ حسن فرجی گفت: با توجه به افزایش سفرهای برون شهری و تراکم ترافیک در برخی از محورهای مواصلاتی و به منظور افزایش ایمنی، و تسهیل در رفت وآمد وسایل نقلیه، محدودیت های ترافیکی ازامروز اعمال می شود.

وی افزود: محور اردبیل - سرچم و بالعکس تردد تریلرها و کامیون ها به استثناء کامیون ها و تریلرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از نخستین ساعت بامداد امروز تا هفت بامداد روز شنبه ۳۰ شهریور ممنوع است.

سرهنگ فرجی همچنین گفت: محور میانه، زنجان، قره چمن و بالعکس تردد تریلرها و کامیون ها به استثناء کامیونها و تریلرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت بامداد تا ۲۱ امروز از این محور در جاده قدیم ممنوع است و رانندگان باید از اتوبان پیامبر اعظم (ص) تردد کنند.
وی افزود: در محور مرند - خوی و مرند - بازرگان و بالعکس تردد تریلرها و کامیون ها به استثناء کامیون ها و تریلرها حامل مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت هفت صبح تا ۲۱ روز یکشنبه ۳۱ شهریور ممنوع است.

رییس پلیس راه آذربایجان شرقی افزود: در محور جزیره اسلامی تردد تریلرها و کامیون ها به استثناء کامیون ها وتریلرهای حامل مواد سوختی وفاسد شدنی از ساعت هفت تا ۲۳، روزهای ۲۸،۲۹ و ۳۰ شهریور از این محورها ممنوع است.

وی افزود: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه استان با شماره های تلفن ۲۱۸۷۷۱۰ و ۴۴۷۸۰۰، شبانه روز پاسخگوی وضع راه های استان و امداد رسانی به مردم است.

فرمانده پلیس راه استان اردبیل هم گفت: با توجه به پیش بینی افزایش حجم سفر در محورهای مواصلاتی استان در روزهای پایانی شهریورماه و به منظور ارتقای ضریب ایمنی و ایجاد تسهیل در عبور و مرور ترافیکی، در محورهای اردبیل به آستارا و اردبیل به سرچم محدودیت و ممنوعیت عبور و مرور اجرا می شود.

سرهنگ ظهیری افزود: براین اساس تردد انواع تریلر وکامیون در محور اردبیل به آستارا به استثنای حاملین سوخت و مواد فاسد شدنی از ساعت ۸ صبح تا ۲۴ روزهای جمعه ۲۹ تا یکشنبه۳۱ شهریور ممنوع خواهد بود.

در محور اردبیل به سرچم هم تردد انواع تریلر وکامیون به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۷ صبح تا ۲۳ روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریور ممنوع است.