به گزارش پارس ، محمد حقانی در گفتگو با تهران پرس، در خصوص سیاسی کاری در شورای شهر اظهار داشت: بنده به شخصه اعتقادی به سهم خواهی جریان های سیاسی از شورای شهر ندارم و اعتقادم در انتخاب شهردار و رئیس شورای شهر طی شدن یک روال طبیعی برای انتخاب اصلح از سوی منتخبین است.

 

وی با تاکید بر لزوم شایسته سالاری در انتخاب شهردار خاطرنشان کرد: باج دادن به سهم خواهی جریان های سیاسی در شان اعضای شورای شهر نیست و اعضای منتخب باید در انتخاب شهردار شایسته سالاری را ملاک انتخاب خود قرار دهند به عقیده من در شورای شهر اول هم نوپا بودن شورا و انتظارات زیادی که از آن وجود داشت در کنار سهم خواهی و قدرت طلبی باعث شد تا آن شورا به هدف خود نرسد و به انحراف کشیده شود.

 

این عضو اصلاح طلب شورای شهر با تاکید بر عملگرا بودن شهردار خاطرنشان کرد: شهردار تهران باید به مفاهیم و تخصص اداره شهرهای کلان در دنیا مسلط باشد و این مسئله را در نظر داشته باشد که تهران به عنوان یک کلانشهر و پایتخت جمهوری اسلامی تحولات خود را به سمتی می برد که هم بعد داخلی دارد و هم بعد خارجی دارد و در واقع زیر ذره بین همه قرار دارد بنابراین باید در همه ابعاد عملگرا باشد.

 

حقانی افزود: در حال حاضر که منطقه در آشوب قرار دارد ولی می بینید که مملکت ما به برکت جمهوری اسلامی در آرامش قرار دارد و این به برکت ایستادگی مردم است. پس ما باید در تهران به دنبال مدیری باشیم که دید ملی و فرا منطقه ای داشته باشد و اهمیت تهران را درک کند.

 

وی با اشاره به خروج چهار میلیون نفر از استان های دیگر به طور روزانه در تهران گفت: تهران هر روز شاهد حضور چهار میلیون نفر مهمان از شهرهای دیگر است که عوارض و مالیات های خود را در شهرهای دیگر پرداخت می کنند و فشار مضاعف به مردم تهران وارد می شود بنا براین دولت باید از شهرداری حمایت کند و بر پایه این مسئله شهردار اینده باید قابلیت تعامل با سایر قوا را داشته باشد.

 

این منتخب مردم تهران در شورای شهر افزود: در دوره های قبلی شهرداری و دولت نتوانشتند تعامل خوبی با هم داشته باشند بنابراین سهم مترو از سوی دولت به شهرداری پرداخت نشد و این مردم تهران بودند که متحمل ضرر شدند و آلودگی هوا که مهم ترین مشکل شهر است تشدید شد.

 

حقانی در خصوص مشخصه های رئیس شورای شهر هم گفت: رئیس شورای شهر باید از مقبولیت لازم در میان سایر اعضا برخوردار باشد و مدریتی قوی و مقتدر عمل همگرایی در شورای شهر شود.

 

وی در خصوص جلسه دیروز منتخبین شورا هم اظهار کرد: در جلسه دیروز بیشتر در خصوص تدارک برگزاری نخستین جلسه شورای شهر در روز ۱۲ شهریور بحث شد و روی نهایی شدن ویژگی های شهردار هم بحث و تبادل نظر شد.

 

این عضو اصلاح طلب شورای شهر در خصوص گزینه اصلاح طلبان برای شورای شهر هم خاطرنشان کرد: ما روی شش نفر تمرکز کرده ایم که سه نفر از آنها به ما برنامه داده اند و سه نفر دیگر هم طی روزهای آتی به ما برنامه خواهند داد و بحث این شش نفر هم بعد از مطرح کردن در جمع سی و یک نفره شورا نهایی خواهد شد بنابراین صحبت هایی که در خصوص آقای هاشمی به عنوان گزینه نهایی ما در رسانه ها صحت ندارد.

 

حقانی در پایان در خصوص استفاده از تیلیغات های خارجی در بیلبوردها و معابر شهر تهران خاطرنشان کرد: این فرموده مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولید ملی باید مدنظر مسئولان باشد و فضای شهر به انحصار محصولات خارجی در نیاید تا تولید کننده داخلی هم بتواند حصول خود را به راحتی تبلیغ کند.