این روزها که باید پایتخت حال و هوای محرم داشته باشد مدیریت شهری گویا خیال ندارد تا در تداعی لحظه لحظه روزهای عزاداری سیدالشهدا (ع) نقشی ایفا کند. این در شرایطی است که معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، که به قول معروف قلب تپنده فعالیت های فرهنگی و اجتماعی پایتخت محسوب می‌شود، از نزدیک ترین تابلوی بزرگ شهری به ساختمان مرکزی‌اش غافل مانده است. به عبارت ساده تر دیوار پارکینگ مجاور معاونت در بزرگراه کردستان - یکی از شاه‌راه‌های اتصال قلب تهران به مناطق غربی و شمال غربی و جنوب غربی، در آستانه تاسوعا و عاشورا نه پرچم سیاه از عزای حسینی برتن دارد و نه دیوار نگاره اش نقشی از محرم به خود دیده است و هنوز این دیوار نگاره تصویری با محتوای واقعه غدیر خم را نشان می‌دهد که فاصله‌ای معنادار با حال و هوای محرم و ایام سوگواری حسین(ع) و یارانش در پایتخت دارد.

حال این سوال مطرح است که چرا معاونت اجتماعی و فرهنگی دهه محرم را تا به این اندازه مناسبتی علی‌السویه در نظر گرفته که نه از حال و هوای ایام سوگواری محرم در ساختمان این معاونت خبری است و نه حس تعلقی به شهر و شهروندان در این خصوص القا می شود؟

ای کاش شهردار محترم تهران به جای دادن وعده هایی بیش از پیش توخالی که توان اجرایش را ندارد مانند افتتاح یک‌ پروژه هر دو هفته یکبار، به زیر مجموعه هایش توجه بیشتری داشته باشد تا وظایف ذاتی شان را انجام دهند.

 ای کاش مدیریت شهری بداند واقعه کربلا هیچگاه برای مردم این سرزمین اهمیتش را از دست نمی‌دهد چه اصلاح طلبان بر مسند قدرت باشند و چه اصولگرایان، ایام سوگواری حسین(ع) و یارانش در قلب مردم جای دارد واقعه‌ای که هیچ جای مماشاتی ندارد و فرصت بی توجهی به آن یعنی غفلت از آرمان‌های مردم این شهر.

 

امیر عباس مهتابی