به گزارش پارس نیوز، 

مصرف آسپرین باعث کم خونی تدریجی می‌شود و خوردن ۱۰ عدد بادام درختی می‌تواند همانند ۲ قرص آسپرین به رفع التیام سردرد کمک کند.

حوزه کلینیک در نظر دارد تازه‌ترین دانستنی‌های پزشکی را در اختیار کاربران قرار دهد.

راهی موثر در رفع تلخی دهان

برخی افراد اصولا در ساعاتی از روز احساس تلخی در دهان خود می‌کنند و هرچقدر هم مواد شیرین می‌خورند اما اثری ندارد و باز این احساس در آن‌ها به وجود می‌آید، یکی از علت‌های این تلخی  می تواند زیاد بودن صفرای معده باشد؛ برای بهبود این حس تلخی مصرف برخی نوشیدنی‌های ترش مانند آب انار یا آب زرشک مفید است چرا که این مواد باعث کم شدن صفرا شده  و تلخی کاهش می‌یابد  همچنین می‌توانید یک قاشق آبلیمو را در چای یا هر نوشیدنی که باب طبع مزاجتان است،  میل کنید. 

بادام را جایگزین آسپرین کنید

افرادی که عادت به مصرف هرگونه قرص دارند خوب است بدانند  که برخی خوراکی تاثیر درمانی همان قرص ها دارند و عواضی هم برای بدن نخواهندداشت.

 مصرف آسپرین باعث کم خونی تدریجی می‌شود و خوردن ۱۰ عدد بادام درختی می‌تواند همانند ۲ قرص آسپرین به رفع التیام سر درد کمک کند همچنین بادام جایگزین خوبی برای لبنیات است و از پوکی استخوان جلوگیری ‌می‌کند پس می‌توان این خشکبار خوشمزه را جایگزین قرص ها کنیم تا از بروز برخی بیماری‌ها جلوگیری شود.

مصرف وازلین چه اثراتی دارد؟

مخترع وازلین انقدر به اثر درمانی این پماد ایمان داشت که روزی یک قاشق وازلین مصرف می‌کرد؛ او در سن ۵۰ سالگی دچار ذات الریه شد و تنها با مالیدن وازلین به تمام بدنش خود را درمان کرد.

وازلین به عنوان یکی از بهترین کرم‌های مرطوب کننده به شمار می‌رود که باعث از بین رفتن چین و چروک، درمان سیاهی دور چشم، درمان زخم و سوختگی، از بین بردن ترک کف پا، درمان موخوره، مرطوب کننده موهای خشک، درمان شپش، درمان شوره سر، تقویت مژه، پرپشت کننده ابرو، تقویت ناخن و غیره می‌شود اما از این ماده نباید بیش از حد استفاده شود چرا که وازلین از مشتقات نفتی بوده و ممکن است در برخی آلرژی ایجاد کند.

صبحانه‌ای مقوی برای خود تهیه کنید

مصرف صبحانه در حفظ  انرژی در طول روز بسیار موثر است، اما این که چه صبحانه‌ای را مصرف می کنیم هم اهمیت دارد، ساندویچ تخم مرغ با نان سبوس دار به عنوان یک صبحانه‌ای مقوی و مفید به شمار می‌رود چرا که باعث افزایش ایمنی بدن، افزایش رشد کودکان، افزایش سلامت گوارش و کاهش بیماری‌های عفونی و انگلی می‌شود، سعی کنید برای کودکانتان صبحانه‌ای مقوی تهیه کنید تا در طول روز هم انرژی کافی و هم ویتامین‌های مناسبی دریافت کرده باشند. 

حتی اگر شده برای ۱۰ دقیقه دعا کنید

 دعا کردن بر سلامت مغز اثر دارد با هیچ چیز قابل مقایسه نیست.

محققان بر اساس نتایجی که به دست آورده‌اند و  پژوهش‌هایی که  برای تاثیر دعا بر مغز انجام دادند به نتیجه رسیده اند که  هنگام دعا کردن قسمت‌هایی از مغز که با مرور ذهنی و تکرار در ارتباط است، فعال می‌شود و این فعال شدن از بروز آلزایمر در افراد جلوگیری کرده و به او انگیزه و اشتیاق بیشتری می‌دهد.