به گزارش پارس ، به نقل از خبرگزاری فارس در بیانیه سازمان بسیج دانش‌آموزی در هفته بسیج دانش‌آموزی آمده است: هفته بسیج دانش‌آموزی در روزهایی از آبان ماه قرار گرفته است که رخدادهای سرنوشت‌‌ساز و آموزنده آن در سال‌های 1343، 1357 و 1358 هر یک سرفصل نوینی از تاریخ مبارزه و رویارویی ملت ایران برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکایی جنایتکار به شمار می‌رود.

دانش‌آموزان انقلابی ایران اسلامی در روزهای مبارزه با رژیم ستم‌شاهی، با حماسه آفرینی‌هایی چون سیزده آبان 57 و نیز شرکت در راهپیمایی‌ها، تعطیلی مدارس، پخش اعلامیه، دیوارنویسی و... نقش موثری از خود به‌جای گذاشته و مفتخر به دریافت لقب «امیدهای من» از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی شدند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز با تشکیل گروه‌های تئاتر، سرود، روزنامه دیواری و.. در مساجد و مدارس گوشه گوشه کشور، به موتور فعال انتقال فرهنگ انقلاب اسلامی بدل گشتند.

این بیانیه می‌افزاید: دانش‌آموزان، این پاره‌های تن امت، در روزهای جنگ سخت و دفاع مقدس نیز با تقدیم سی و شش هزار شهید، پایمردی خود را به آرمان‌های انقلاب و اسلام نشان داده و در مدرسه عشق و ایثار رتبه قبولی گرفتند.

اکنون نیز در روزهای جنگ نرم نیز با عزمی جزم در وسط میدان ایستاده‌اند و با به دست‌گیری فرماندهی واحدهای مقاومت بسیج دانش‌آموزی در مدارس متوسطه دوم و جانشینی واحد در متوسطه اول، نشان می‌دهند که با انگیزه‌ بیشتر از اسلاف خویش، آمادگی ایستادگی در برابر مکر و فریب شیاطین زیر سایه زعامت ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای را دارند و در این راه با صلابت به پیش می روند.

بسیج دانش‌آموزی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام(ره) و شهیدان و حماسه‌سازان 13 آبان ماه و بالخصوص گرامیداشت شهید محمد حسین فهمیده اعلام می‌دارد:

1) بسیج دانش‌آموزی با فصل‌الخطاب دانستن مواضع و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در تمامی زمینه‌‌ها و عرصه‌های راهبردی کشور از جمله در پذیرش مشروط برجام، اعلام می‌دارد تک تک خواسته‌های معظم له همچون دریافت تضمین کتبی از رؤسای طرف مقابل مورد مذاکره و نیز جلوگیری از ورود کالاهای مصرفی آمریکایی باید مورد مطالبه جدی قرار گیرد.

2) بسیج دانش‌آموزی ضمن دعوت مسئولین به نصب‌العین قرار دادن تذکرات رهبری درباره «نفوذ» و ممنوعیت مذاکره با آمریکای بدتر از شیطان اعلام می‌دارد منویات معظم له را آغاز فصل جدیدی از مبارزه با استکبار و حاوی مأموریت مهم و خطیر در این مرحله جدید یعنی «ایجاد سد در برابر نفوذ» می‌داند و تمامی همت خود را در این راستا و بصیرت افزایی و دشمن شناسی به کار خواهد برد.

3) شجره طیبه بسیج توجه بیش از پیش به حیات طیبه و امور پرورشی دانش‌آموزان را آنچنان که در سند تحول آموزش و پرورش نیز مورد تأکید قرار گرفته است دارای اولویت بالایی می‌داند و آماده نقش آفرینی بیشتر در جهت کمک به ایفای نقش پرورشی نظام آموزشی کشور می‌باشد.

4) سازمان بسیج دانش‌آموزی به نمایندگی از تمامی دانش‌آموزان بالاخص دانش‌آموزان بسیجی ایران اسلامی، اعلام می‌کند که مبارزه با آمریکا را ادامه خط مبارزه انبیاء و اولیاء با فراعنه و گروه‌های معارض حق و حقیقت می‌داند و با قوت در راه رفع ترس و ظلم استکبار از سر عالم و مسلمانان جهان ایستاده است.

5) سازمان بسیج دانش‌آموزی به نمایندگی از تمامی دانش‌آموزان ایران اسلامی، ضمن اعلام نگرانی از وضعیت بحرانی دانش‌آموزان در فلسطین، یمن، بحرین، سوریه و عراق، حمایت خود از انتفاضه سوم مردم فلسطین، را خاطر نشان نموده و اعلام می دارد که کشورهای مسلمان و ملت‌های آزادیخواه و در رأس آن دولت جمهوری اسلامی باید بکوشند با تمرکز بیش از پیش بر مسئله فلسطین، این خیزش را به یک جنبش منطقه‌ای ضد فاشیسم تبدیل کنند، جنبشی ضد فاشیسم نمایش داده شده توسط رژیم صهیونیستی، ضد فاشیسم داعش و تکفیر‌ ها و ضد فاشیسم نومحافظه کاران آمریکایی.

6) در نهایت از این فرصت برای بیعت مجدد با ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای و اعلام آمادگی برای ایستادگی در راه منویات معظم له، استفاده کرده و سلام و درود صادقانه و نیز آرزوی تعجیل در فرج خود را تقدیم حضرت بقیة الله(عج) می‌نماییم.