به گزارش پارس نیوز به نقل از صداوسیما، مرکز اصفهان؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه سفر به شهرستان گلپایگان در باره کمبود انسولین در برخی از داروخانه‌ها گفت:کمبود دارو در کشور کمتر شده و در زمینه انسولین کمبودی نداریم و افراد دیابتی با مراجعه به داروخانه‌های کشور به راحتی می‌توانند داروی مورد نیاز خود را تهیه کنند.

بهرام عین‌اللهی در بازدید از بیمارستان امام حسین گلپایگان افزود: این بیمارستان ۸۶ تخت مُصوب و ۱۱۰ تخت فعال دارد، اما ۹۰ درصد آن نیاز به تخت بیمارستانی، همراه با ۳۲ پزشک مُتخصص و ۱۰۱ پرستار و یک کلینک مستقر دارد که مهم‌ترین نیاز آن جراح مغز و اعصاب است که رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان موظف به رفع این نیاز شد.

وی گفت: توسعه بخش‌های «ICU» و «CCU» در سفر‌های استانی با رقم ۲۷۰ میلیارد ریال مُصوب شده که در دست اجراست و همچنین درخواست متخصص «انکولوژی» (علم مطالعه و درمان سرطان) نیز از سوی مردم مطرح و قول مساعد در باره آن داده شده است.

عین‌اللهی در باره نیاز این بیمارستان به آمبولانس نیز گفت: امروز یک دستگاه آمبولانس اورژانس پیش بیمارستانی برای ارائه خدمت به مردم گلپایگان و خوانسار به بهره‌برداری رسید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: از دیگر کمبود‌های این بیمارستان، دستگاه سنگ‌شکن کلیه بود که توافق شد پس از واردات و ترخیص آن از گمرک در اختیار این مرکز درمانی قرار گیرد.

وی در بازدید از بیمارستان شفای این شهرستان که آیت‌الله گلپایگانی بانی آن بوده‌اند، گفت: این بیمارستان هم اکنون یک کلینیک تخصصی است، اما از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان درخواست بازسازی، توسعه اورژانس و تجهیز آن شده است.

عین‌اللهی گفت: این بیمارستان اکنون به صورت خیریه و هیئت اُمنایی اداره می‌شود که در صورت واگذاری آن به وزارت بهداشت، در حد مناسب تجهیز می‌شود.

وی در باره مُطالبه خدمات ترمیمی دندانپزشکی در این بیمارستان نیز تاکید کرد: رئیس بیمارستان در دو هفته آینده با توجه به وجود پنج دندانپزشک در منطقه، باید این مرکز را راه‌اندازی کند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مردم گلپایگان بیشترین مشارکت را در «پویش ملی سلامت» داشته‌اند و این شهرستان، منطقه مُمتاز استان در سلامت خانواده معرفی شده است.

وزیر بهداشت و درمان، امروز برای بررسی وضعیت بهداشتی و درمانی شهرستان‌های خوانسار و گلپایگان و افتتاح و آغاز اجرای چند طرح به استان اصفهان سفر کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به غرب استان اصفهان از بیمارستان آیت‌الله گلپایگانی «گوگد» و بیمارستان امام حسین (ع) گلپایگان بازدید کرد.

دیدار مردمی، آغاز اجرای یک واحد مرکز جامع سلامت در گلپایگان و در ادامه حضور در شهرستان خوانسار از دیگر برنامه‌های وزیر بهداشت در این سفر یک روزه بود.