به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توسط سازمان حج و زیارت قرار بود نخستین گروه از زائران عمره مفرده پس‌ از 8 سال ساعت 2:30 بامداد چهارشنبه 13 دی ماه عازم سرزمین وحی شوند اما پس‌از اعلام تأخیر در اعزام زائران، همه پروازهایی که قرار بود از تهران مشهد و اصفهان انجام شود به‌طور کلی لغو شد.

برخی رسانه‌ها علت این موضوع را بدهی ایران ایر به عربستان و مشکل در انتقال پول و درنتیجه تأخیر در صدور مجوز ازسوی عربستان عنوان کرده بودند اما از آن‌جایی که اقدامات لازم برای پرداخت پول صورت‌گرفته درحال‌حاضر باید منتظر ثبت این وجه ازسوی وزارت حج عربستان باشیم.

رسیدگی به این موضوع از حیطه اختیارات و وظایف سازمان حج و زیارت خارج است برهمین اساس نمایندگان هواپیمایی جمهوری اسلامی، سازمان هواپیمایی کشور، وزارت امور خارجه و نهاد ریاست‌جمهوری در عربستان درحال مذاکره با طرف سعودی هستند بنابراین هر لحظه امکان دارد با حل مشکل و صدور مجوز از سوی عربستان، خبر ازسرگیری پروازها به سوی سرزمین وحی اعلام شود.

پروازهای عمره از 11 فرودگاه کشور انجام خواهد شد و طی این مدت 70 هزار زائر در قالب 570 کاروان اعزام می‌شوند که پنج روز از سفر خود را در مکه و پنج روز دیگر را در مدینه منوره سپری خواهند کرد.

در عمره امسال 10 گروه قیمتی تعیین‌شده که رقم‌ها نسبت‌ به کیفیت هتل‌ها متغیر است کمترین قیمت با همه خدمات 40 میلیون و 200 هزار و بیشترین قیمت 44میلیون و 200 هزار تومان است.

ثبت‌نام از متقاضیان از 22 آذرماه نیز آغاز شده و واجدین شرایط می‌توانند با مراجعه به سامانه omreh.haj.ir نسبت به ثبت‌نام و تکمیل وجه اقدام کنند.