به گزارش پارس نیوز به نقل از تسنیم، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای، فرصت مجدد برای ثبت اعتراضات رتبه‌بندی را رد کرد!

در این اطلاعیه آمده است: همه اعتراضات رتبه‌بندی معلمان رسیدگی شده است و سامانه اعتراضات هم بسته شده است و اعتراض جدید پذیرفته نخواهد بود و از این پس رتبه‌بندی براساس آیین‌نامه مصوب انجام خواهد شد.

برای رفع سؤالات و ابهامات کسانی که در این باره سؤال دارند، سامانه گفتگو ایجاد شده است که از تردد غیرضروری همکاران به مرکز خودداری شود، در همان سامانه پاسخ سؤالات داده خواهد شد،

لذا براساس فرصت اعلام‌شده به اعتراضات همه موارد اخذ شده و با حمایت سازمان برنامه و بودجه و مساعدت رئیس جمهور و معاون اول ایشان، به همه اعتراضات نیز رسیدگی شده است لذا تعیین زمان دیگر برای اعتراض مجدد منتفی است!

از این پس فرآیند رتبه‌بندی براساس آیین‌نامه مربوطه انجام خواهد شد که بیشتر ناظر به دانشجومعلمان فارغ‌التحصیل دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی خواهد بود لذا برای رفع هرگونه ابهام و سؤال از طریق سامانه گفتگو به آدرس my.medu.ir قسمت «نتیجه رتبه‌بندی» مراجعه و بر روی دکمه گفتگو کلیک کنید.

به گزارش تسنیم، در سامانه پرسش و پاسخ (گفتگو) ذکر شده است: «این سامانه با هدف پاسخ مناسب به معلمان راه‌اندازی شده است. تمام سؤالات و پرسش‌های معلمان از طریق همین سامانه پاسخ داده خواهد شد.

در صورتی که عناوین مربوط به امور اداری پرونده همکاران (سابقه تجربی، ضمن خدمت، ارزشیابی سالیانه، 20 امتیاز مربوط به تربیت معلم) نیاز به بررسی و اصلاح داشته باشد فقط از طریق سامانه گفتگو قابل بررسی و پیگیری است.

مقتضی است اطلاع‌رسانی لازم و به‌طور گسترده به معلمان در سطح مناطق، نواحی و مدارس انجام پذیرد تا علاوه بر ایجاد آرامش خاطر برای همکاران از مراجعه حضوری به ادارات مناطق، ادارات‌کل و حوزه ستادی خودداری کنند. شایان ذکر است مسئولان ارزیابی عملکرد، منابع انسانی، فناوری اطلاعات و روابط عمومی در سطوح مختلف دستگاه مسئول پاسخگویی و اطلاع‌رسانی در این حوزه به همکاران هستند.»

این اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش در حالی صادر شده است که اخیراً معاون وزیر آموزش و پرورش از فرصت مجدد برای ثبت‌ اعتراض به نتایج رتبه‌بندی معلمان خبر داده و گفته بود که سامانه رتبه‌بندی معلمان مجدد باز می‌‌شود!

علی فرهادی؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش دراین‌باره به تسنیم گفته بود: رتبه‌بندی یک فرایند است و معلمان باید در نظمی مشخص در طول سال بتوانند تقاضای ارتقای رتبه داشته باشند؛ بنابراین به‌فواصل مختلف اطلاع‌رسانی انجام خواهیم داد و سامانه رتبه‌بندی معلمان به‌آدرس https://rtb.medu.ir/ مجدداً باز می‌‌شود تا بتوانیم به درخواست‌های جدید و اعتراضات آنها رسیدگی کنیم.